Reklama

Zabrał kamerę należącą do niepełnosprawnego. Policja prosi o pomoc

Redakcja
Policjanci z Katowic szukają mężczyzny, który miał przywłaszczyć sobie cudzą rzecz. Mężczyzna zabrał kamerę, która wypadła osobie niepełnosprawnej. Policja opublikowała wizerunek podejrzewanego.

W centrum Katowic, przed wejściem do Galerii Katowickiej, doszło do przywłaszczenia. Policjanci z komisariatu VI policji szukają mężczyzny, którego wizerunek opublikowała dzisiaj katowicka komenda. Widoczny na zdjęciach mężczyzna 25 czerwca przywłaszczył kamerę sportową GoPro Hero 4 Black Edition. Chwilę wcześniej sprzęt upadł przejeżdżającemu na wózku inwalidzkim mężczyźnie. Wartość strat oszacowano na kwotę 1,5 tys. zł. Wizerunek podejrzewanego zarejestrował monitoring. Katowiccy policjanci przypominają, że znalezioną rzecz należy zawsze oddać (np. do biura rzeczy znalezionych urzędu miasta), nawet jeżeli nie jest znany właściciel. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli znalazca nie odda znalezionej rzeczy (np. pieniędzy), a właściciel zgłosi to Policji, wówczas taki czyn jest kwalifikowany jako przywłaszczenie, za co grozi kara do trzech lat więzienia.

Świadkowie zdarzenia oraz osoby, które   rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu VI Policji w Katowicach pod nr tel. 47 851 38 50, 47 851 38 83 lub pod adresem e-mail: [email protected]


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*