Reklama

Za parking na dworcu przy ul. Sądowej będzie można płacić nie tylko w parkomacie

G. Ż.
Za parking przy dworcu autobusowym przy ul. Sądowej będzie można płacić nie tylko w parkomacie. MZUiM wprowadzi możliwość płatności również poprzez aplikacje na smartfony, tak jak dzieje się to na obszarze Strefy Płatnego Parkowania  w śródmieściu. To jednak wymaga podjęcia uchwały przez radę miasta, co ma nastąpić na najbliższej, lipcowej sesji.

Na parkingu przy dworcu autobusowym przy ul. Sądowej jest 55 miejsc dla samochodów. Pierwsza godzina postoju kosztuje 2 zł, ale każda następna już 10 zł. Chodzi o wymuszenie rotacji. Parking przy dworcu ma bowiem służyć głównie osobom, które przywożą lub odwożą podróżnych na autobus.

Obecnie za postój można zapłacić tylko w parkomacie. Operatorzy aplikacji do wnoszenia opłat, którzy funkcjonują już w Katowicach, zadeklarowali, że mogą rozszerzyć obszar swojego działania również na parking przy dworcu. Taka zmiana wymaga jednak podjęcia uchwały przez radnych, bo regulamin parkingu przyjmowany jest przez radę miasta.

Warto pamiętać, że jeśli ktoś nie zapłaci za postój i zostanie „przyłapany” przez kontrolerów MZUiM, zostanie ukarany opłatą dodatkową w wysokości 369 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*