Reklama

Z Katowic do Liverpoolu. Wizz Air uruchamia nowe połączenie

Grzegorz Żądło
Węgierski przewoźnik ogłosił dziś, że uruchamia nowe połączenie z lotniska w Pyrzowicach. Od 29 marca będzie można polecieć do Liverpoolu. To tak naprawdę przywrócenie tej trasy do siatki połączeń po niespełna trzech latach. Stało się tak m.in. na wniosek pasażerów, głównie Polaków mieszkających w tym angielskim mieście o jego okolicy.  Loty odbywać się będą 3 razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty.

Ostatni raz z Pyrzowic do Liverpoolu można było polecieć latem 2013 roku. Potem, z nieznanych powodów, Wizz Air zawiesił połączenie. Niezwykle cieszymy się z faktu, że razem z portem lotniczym Liverpool przekonaliśmy Wizz Air do uruchomienia tej trasy. Miasto Beatlesów w znakomity sposób uzupełnia siatkę połączeń Katowice Airport na Wyspy Brytyjskie. Na tym kierunku spodziewamy się stabilnego, dużego ruchu i jesteśmy pewni, że trasa będzie sukcesem – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza pyrzowickim lotniskiem.

Obok Belfastu, Bristolu, Doncaster Sheffield, Glasgow i Londynu Luton, Liverpool jest szóstym kierunkiem do Wielkiej Brytanii dostępnym obecnie w ofercie Wizz Air z Katowic. Bilety na pierwsze loty można już kupić na wizzair.com, a ich ceny rozpoczynają się od 119 zł.

Łącznie węgierski przewoźnik oferuje z Pyrzowic 27 tras do 13 krajów.

Zdjęcie: materiały prasowe Katowice Airport


Tagi:

Komentarze

  1. tom 22 stycznia, 2016 at 12:27 pm - Reply

    Niech WIZZ pomyśli o połączeniu na Teneryfę, do Malagi, czy do Lizbony. Wszystkie te miasta są już w siatce WIZZ, tyle, że nie ma tam lotów z KTW.
    Mnóstwo osób spędza tam wolny czas (bo nie tylko wakacje) i niestety, ale teraz latają z Krakowa…

Dodaj komentarz

*
*