Reklama

Z budynku urzędu miasta zniknie siatkarski neon

Grzegorz Żądło
To już ostanie chwile neonu, który powstał na budynku urzędu miasta w Katowicach z okazji mistrzostw świata w siatkówce.  Niedługo zniknie, ale pojawi się inny. Informujący o okrągłych urodzinach miasta.

Charakterystyczna konstrukcja z siatką i przelatującą nad nią piłką pojawiła się na budynku przy ul. Młyńskiej pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Miała witać kibiców, którzy przyjadą na mistrzostwa świata w siatkówce. Mistrzostwa okazały się wielkim sukcesem, neon też zdążył już się zadomowić w świadomości mieszkańców. Niedługo jednak zostanie zdemontowany, ale tylko częściowo. Siatka z lecącą piłką zostanie przeniesiona na jedną z miejskich hal sportowych. W grę wchodzi nowy obiekt Kolejarza na Wełnowcu albo hala w Szopienicach. – Osobiście skłaniam się ku tej pierwszej lokalizacji. Choćby dlatego, że neon byłby widoczny z Alei Korfantego. Z daleka byłoby wiadomo, że jest obiekt sportowy  – mówi Waldemar Bojarun, naczelnik wydziału promocji UM w Katowicach.

Pozostała część neonu zostanie na budynku przy Młyńskiej, choć nie w całości. Będzie tam napis Katowice 150 lat. Do stworzenia daty zostaną wykorzystane cyfry z napisu 2014. – Tak będzie taniej. Zamówimy tylko “5”. Niewykorzystane elementy będziemy chcieli przekazać do tworzącego się w mieście muzeum neonów – precyzuje Bojarun.

Siatkarski neon na urzędzie miasta
Siatkarski neon na urzędzie miasta

W kolejnych latach neon na dachu urzędu ma być modyfikowany w zależności od potrzeb, np. przy okazji kolejnych imprez sportowych.


Tagi:

Komentarze

 1. KOSZUTKA.EU 1 lutego, 2015 at 1:37 pm - Reply

  Koszykówka też była, to i owszem. Ale jako dziecko mijałem kilka razy w tygodniu powyższy neon siatkarski świecący koło Baildonu, to jest moja wersja i będę się jej trzymał.

 2. KOSZUTKA.EU 31 stycznia, 2015 at 9:26 pm - Reply

  Pierwotnie ten neon świecił przy nieistniejącej już hali sportowej Huty Baildon, więc podobna lokalizacja byłaby jak najbardziej wskazana.

  • Grzegorz Żądło 31 stycznia, 2015 at 9:42 pm Reply

   Akurat ten neon nigdy nie świecił nigdzie indziej. Na hali sportowej Huty Baildon był podobny, z piłką wpadającą do kosza.

Dodaj komentarz

*
*