Reklama

Wzdłuż NOSPR i MCK stanęły słupki. To rozwiązanie tymczasowe

Grzegorz Żądło
Przy drodze rowerowej wzdłuż siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz Międzynarodowego Centrum Kongresowego stanęły stalowe słupki. Mają uniemożliwić kierowcom nielegalne parkowanie na drodze rowerowej.

Słupki ciągną się od al. Roździeńskiego aż do ul. Góreckiego. Pomiędzy nimi zawisła czerwona taśma. To fizyczna przeszkoda, która ma uniemożliwić nielegalne parkowanie na drodze dla rowerów i chodniku.

Postawienie słupków to inicjatywa straży miejskiej. Jak tłumaczy Piotr Piętak, zastępca komendanta SM w Katowicach, takie rozwiązanie jest stosowane podczas większych imprez w MCK, Spodku czy NOSPR. – Zaczęliśmy rozstawiać słupki po szczycie klimatycznym. To w znaczący sposób ułatwia nam pracę, bo kierowcy nie wjeżdżają na chodnik i drogę rowerową.

Gdyby komuś przyszło do głowy przestawić albo zabrać słupek, szybko zostanie to wychwycone. W tym miejscu są bowiem kamery miejskiego monitoringu i strażnicy na bieżąco mają podgląd na to co się dzieje w strefie kultury.

Na razie nie wiadomo jak długo straż będzie stosować rozwiązanie ze słupkami. – Aż kierowcy zaczną zwracać uwagę na znaki i przestaną parkować gdzie popadnie – tłumaczy Piotr Piętak.

Przy takim postawieniu sprawy, można założyć, że słupki będą ustawiane już zawsze.

Dziś w MCK odbywa się śląska konwencja partii Wiosna Roberta Biedronia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*