Reklama

Wymiana nawierzchni na autostradzie A4 powoli dobiega końca

Redakcja
Rusza ostatni etap prac na autostradzie A4. Wymiana nawierzchni dobiega końca, ale kierowcy jeszcze przez jakiś czas będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Remont nawierzchni na autostradzie A4 wkracza w ostatni etap. Prace będą prowadzone pomiędzy węzłami Murckowska i Brzęczkowice. Wymiana nawierzchni prowadzona będzie na jezdni w kierunku do Krakowa na 3,5 km odcinku pomiędzy węzłem Murckowska, a węzłem Brzęczkowice, czyli od km 345,0 do 348,5 autostrady. Jak informuje spółka Stalexport Autostrada Małopolska zarządzająca odcinkiem Katowice-Kraków remont poprzedzą prace przygotowawcze związane z wprowadzaniem w tym rejonie tymczasowej organizacji ruchu. Są one realizowane w porach nocnych w dniach 27 marca – 1 kwietnia. W  tym czasie czynny będzie tylko jeden pas ruchu i wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości.

Od czwartku, 1 kwietnia, będzie obowiązywała nowa organizacja ruchu. Zgodnie z nią zjazd z autostrady A4 na węzeł Mysłowice (km 346,8), w przypadku jazdy w kierunku Krakowa, będzie możliwy tylko z prawego pasa ruchu, który zostanie poprowadzony po jezdni w kierunku Krakowa. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku Katowic), nie będą mieli możliwości zjazdu do Mysłowic. Zjazd na węźle Mysłowice dla kierowców jadących w kierunku Katowic będzie możliwy, jak dotąd, z obu pasów ruchu.

Zakończenie prac zaplanowano na połowę maja 2021 r.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*