Reklama

Wycięto 30 drzew przy Alei Roździeńskiego

Ł. K.
Na wniosek właściciela komisu samochodowego miasto zezwoliło na wycinkę 30 drzew. W zamian mają zostać posadzone nowe. Topole były stare i zagrażały bezpieczeństwu ludzi.

Przy Al. Roździeńskiego 91 mieści się komis samochodowy. Przed budynkiem stoją zwykle wystawione na sprzedaż auta. Teraz, zamiast nich, na parkingu są pocięte na kawałki topole. Na wycinkę uwagę zwróciła pani Joanna, która pracuje obok w biurowcu. – Szkoda mi tych drzew, w tym mieście ważny jest każdy skrawek zieleni – mówi.

Wycinka była legalna. – Uzasadnieniem wnioskodawcy było to, że drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi – mówi Joanna Górska z biura prasowego UM Katowice. Faktycznie, zaraz za ogrodzeniem, przy którym rosły topole, znajduje się przystanek autobusowy. Drzewa były stare, w złym stanie i nie był to rodzimy gatunek, tylko topola włoska.

Warunkiem pozwolenia na usunięcie drzew jest nasadzenie nowych. W miejsce ściętych pojawią się rodzime klony, graby i jawory. Będzie ich tyle samo co topól. Na ich posadzenie wnioskodawca ma czas do października 2017.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*