Reklama

Duże utrudnienia w ruchu z powodu PKO Silesia Marathon

Zdjęcie poglądowe.

Redakcja
Podczas 10. edycji PKO Silesia Marathon ulicami Katowic przebiegnie ponad 9 tys. zawodników. W związku z imprezą mieszkańcy muszą przygotować się na duże utrudnienia w ruchu. Zamknięte zostaną główne ulice centrum miasta. Będą też duże zmiany dla pasażerów komunikacji miejskiej.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja PKO Silesia Marathon odbędzie się w niedzielę, 7 października. W zawodach wystartuje ponad 9 tys. biegaczy. Zmierzą się na dwóch dystansach – 42 km i 21 km. Trasa zawodów prowadzi przez kilka miast. Jednak na największe utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy Katowic. Maraton rozpocznie się o godz. 9 obok stadionu miejskiego przy ul. Złotej (ulice Złota i Bukowa na odcinku od skrzyżowania ze Sportową do skrzyżowania z Dębową będą wyłączone z ruchu samochodowego od północy do godz. 11.15). Natomiast półmaratończycy wystartują z Parku Śląskiego o godz. 10.45. Trasy obu biegów częściowo się pokrywają. Z powodu zawodów, w godz. 8.50 – 11.15 zamknięte zostaną: ul. Złota, ul. Bukowa, ul. Krzyżowa, ul. ks. P. Ściegiennego, ul. Chorzowska (nitka północna), rondo im. gen. J. Ziętka, al. Roździeńskiego, ul. Dudy-Gracza, ul. Graniczna, ul. Pułaskiego, ul. Lotnisko, alejki Doliny Trzech Stawów, ul. Francuska, ul. Gospodarcza i ul. Górniczego Dorobku. Następnie między 9.00-11.30 policja zablokuje ulice: Szopienicką, Krawczyka, pl. Wyzwolenia, Rymarską, Nałkowskiej, św. Anny, Szopienicką, Mysłowicką. Dalej zawodnicy wbiegną do Mysłowic. Stamtąd trasa ponownie będzie poprowadzona ulicami Katowic. W godz. 10.00 – 13.50 nie będzie można wjechać na ulice: Oswobodzenia, Lwowską, Bednorza, Roździeńską, Obrońców Westerplatte, 1 Maja, Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka i Strzelców Bytomskich. Jeden z ostatnich odcinków biegów będzie przebiegał wzdłuż granicy z Siemianowicami Śląskimi. Z tego powodu al. Korfantego (odcinek od ul. Karłowicza do pl. Alfreda), ul. Telewizyjna i ul. Bytkowska (odcinek od ul. Targowej do ul. Telewizyjnej) będą zamknięte od 10.40 do 15.00. Szczegółowa trasa maratonu jest dostępna TUTAJ, a półmaratonu – TUTAJ. Zgodnie z informacją przekazaną przez policję, wszystkie ulice otwierane będą po przebiegnięciu biegaczy tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Podczas PKO Silesia Marathon będą też wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły w komunikacie KZK GOP.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 4 października, 2020 at 1:07 pm - Reply

    To nie utrudnienia a paraliż miasta. Obsługa i policja nie potrafiła wskazać objazdów. Kolejny raz to samo, beznadziejna organizacja i utrudnienia. Cy nie było można poprowadzić trasy na terenach zielonych, publiczności i tak nie było. Kolejny raz to samo czy maraton czy wyścig kolarski pełna amatorszczyzna.

Dodaj komentarz

*
*