Reklama

Wojna o transparent „Jeb.. Ruch”. Policja nikogo nie zatrzymała

Ł. K.
Wielki napis „Jeb.. Ruch” wywieszony na jednym z budynków na os. Tysiąclecia mógł doprowadzić do starcia pomiędzy pseudokibicami. Policja transparent ściągnęła i teraz poszukuje sprawców.

Przedmeczowa prowokacja pseudokibiców na os. Tysiąclecia obiegła sieć. Nagrania i zdjęcia pokazujące transparent, który zawisł przed meczem Ruch-Górnik na Stadionie Śląskim, to jeden z obrazków, który pojawia się bardzo często przy okazji relacji z derbów. Grupa kiboli zawiesiła około 30-metrowy baner, na którym widniał napis „Jeb.. Ruch” i tzw. odwrócona erka. Transparent był dobrze widoczny z dużej odległości, ponieważ powieszono go na bloku przy ul. Ułańskiej 7, na ścianie od strony ul. Chorzowskiej.

W sieci pojawiło się nagranie „interwencji” kiboli Ruchu. Widać na nim grupę mężczyzn biegnących w kierunku bloku. Na innym nagraniu policjanci stoją przy wejściu do klatki schodowej, otaczając osoby z niebieskimi elementami ubioru. Można się domyślić, że kibole Ruchu próbowali wtargnąć do bloku, żeby ściągnąć rozpostarty na kilkunastu kondygnacjach napis. Ta akcja się nie udała. Potwierdza to policja. Jak mówi kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, policjanci poszukują sprawcy rozwieszenia banera, a także zniszczenia drzwi w klatce schodowej, ponieważ przy próbie wejścia do klatki rozbito szyby. Policjanci ściągnęli transparent z bloku.

Zatrzymanie pseudokibica z Krakowa, fot. Policja Śląska.

Przed, w trakcie i po derbach, w których wzięło udział prawie 40 tys. kibiców, zatrzymano tylko jedną osobę. To 21-letni pseudokibic z Krakowa, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. W jego samochodzie znaleziono niebezpieczne przedmioty i materiały pirotechniczne. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Czynności w tej sprawie prowadzą chorzowscy policjanci.

Jak informuje kom. Żyłka, policjanci ujawnili 97 wykroczeń popełnionych przez kibiców. Najczęściej chodziło o spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz używanie słów nieprzyzwoitych. Funkcjonariusze nałożyli 58 mandatów i skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu, 36 osób zostało pouczonych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*