Reklama

Wojewoda prosi mieszkańców, żeby wsparli służby w walce z zimą

Szymon Kosek
Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek apeluje do mieszkańców o pomoc z walce ze skutkami zimy.

– Apeluję do przedsiębiorców i osób prywatnych, by nie zrzucały śniegu na drogi publiczne. Proszę też, by właściciele budynków wielkopowierzchniowych sprawdzali grubość pokrywy śnieżnej na dachach – mówi Wieczorek. Zwrócił też uwagę na problem bezdomnych. –W województwie śląskim działa 79 noclegowni. Znajdzie się miejsce dla każdego, dlatego zachęcajmy tych ludzi, by z tego korzystali.

Andrzej Szczeponekdyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego zwraca uwagę na oblodzenie. – Ta zima nie jest szczególnie ciężka, ale dużych problemów przysparza tzw. przejście przez zero, czyli marznięcie i topnienie. Dbajmy o to, żeby usuwać lód z chodników i sople zwisające z dachów, żeby nie powodowały urazów. Przestrzega też przed wypuszczaniem dzieci na zamarzniętą wodę. Mimo, że na wielu zbiornikach pojawił się lód, to jest on zbyt cienki, żeby utrzymać człowieka.

Wszystkie drogi powiatowe i wojewódzkie są przejezdne – dodaje Szczeponek, zapewniając, że służby wywiązują się ze swoich zadań. Podobnie uważa wojewoda Wieczorek. – Poza kilkoma opóźnieniami pociągów, nie dzieje się nic niepokojącego.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*