Reklama

Wojciech Saługa o zwycięstwie Marcina Krupy: „Nie było sensu kopać się z koniem”

Ł. K.
Prezydent Marcina Krupa zawdzięcza dobry wynik w wyborach m.in. poparciu Platformy Obywatelskiej. Po wysokiej wygranej szef śląskich struktur gratuluje Krupie i zapewnia, że to była właściwa decyzja.

Wynik wyborów na prezydenta Katowic był łatwy do przewidzenia. Jednym z czynników, który zaważył o zwycięstwie Marcina Krupy, było poparcie Koalicji Obywatelskiej. Symbolicznie udzielił go poseł Wojciech Saługa, przewodniczący PO w województwie śląskim, podczas konferencji prasowej w Willi Goldsteinów, która odbyła się 30 stycznia. Saługa mówił wtedy, że Krupa „dołączył do drużyny koalicji 15 października”. Tym samym PO nie wystawiła swojego kandydata w minionych wyborach. Ta decyzja ustawiła rozstrzygnięcie w Katowicach.


W powyborczy poniedziałek Wojciech Saługa mówił, że Koalicja czuje się wygrana razem z prezydentem Katowic.  – Jesteśmy zadowoleni z tego, że wsparliśmy pana prezydenta Krupę i nie wystawiliśmy kontrkandydata. To dobra koalicja, dobrze nam się koegzystuje w Katowicach – mówi szef śląskich struktur PO. Jego zdaniem nie było sensu z nim rywalizować. – Prezydent Krupa dobrze pracował dla Katowic i był dobrze odbierany przez katowiczan. Po co było się kopać z koniem? – skwitował Saługa.

W wyborach do rady miasta Koalicji Obywatelskiej poszło lepiej niż w 2018 roku. Straciło za to Forum Samorządowe i Marcin Krupa. KO wprowadziła tym razem 14 radnych, komitet prezydenta Katowic – 9. Jednak na razie nie wiadomo, jakie zmiany to przyniesie. – Chcemy usiąść z panem prezydentem Krupą do stołu i urealnić to poparcie, jakie Koalicja Obywatelska dostała. Wynik predysponuje nas do tego, żeby chcieć troszkę więcej – mówi były marszałek woj. śląskiego.

Jednak nie zdradza szczegółów, jakie oczekiwania będzie miała Koalicja. Twierdzi, że rozmowy mają się dopiero toczyć. Nieoficjalnie, chodzi o stanowiska dwóch wiceprezydentów i przewodniczącego rady miasta.


Tagi:

Komentarze

 1. HahHihi 10 kwietnia, 2024 at 8:23 am - Reply

  Chcą więcej? Co za niespodzianka!
  Proponuję 20 wiceprezydentów 😀
  I nie zapomnijmy o stanowiskach w miejskich spółkach! 😀

 2. dan 10 kwietnia, 2024 at 8:02 am - Reply

  Liberałowie jak zawsze robią to co się im daje korzyść.

 3. Bartek 9 kwietnia, 2024 at 6:56 pm - Reply

  Spoko Wojtek, gadaj se farmazony. Sprzedaliście mieszkańców i tyle. Jeszcze się zdziwisz.

 4. gizmo 9 kwietnia, 2024 at 5:39 pm - Reply

  Kłamać i jeszcze raz kłamać, dewiza PO. W rubryce POPARCIE na karcie wyborczej było pusto, co widać w PKW:
  https://wybory.gov.pl/samorzad2024/pl/obkw/1260416?elections=wbp&region=1

 5. Roland 9 kwietnia, 2024 at 1:54 pm - Reply

  “Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.” Ks. prof. Józef Tischner

  • gizmo 9 kwietnia, 2024 at 5:05 pm Reply

   Przykleiło się g.wno do statku i mówi PŁYNIEMY…

   • mieszkaniec 9 kwietnia, 2024 at 8:39 pm Reply

    albo sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą

Dodaj komentarz

*
*