Reklama

Wigilia dla Samotnych w tym roku jeszcze większa. W Katowicach będzie kilka tysięcy gości

Ł. K.
To największa Wigilia dla Samotnych, jakie do tej pory się odbyły. W samych Katowicach do wigilijnej kolacji usiądzie kilka tysięcy osób. Do świątecznej inicjatywy włączają się kolejne miasta. Łącznie Święta Bożego Narodzenia rozpoczną się w ten sposób w kilkunastu gminach.

Kolejna edycja Wigilii dla Samotnych to jeszcze więcej miast i gości. Wydarzenie, które w Katowicach na stałe wpisało się już w świąteczny kalendarz, z roku na rok jest coraz większe. W tegoroczną edycję jest zaangażowanych aż kilkanaście samorządów. – Wszystkie miasta łącznie z Katowicami, gospodarzem tej uroczystości i gospodarzem miejsca, czyli MCK, mają okazję i zaszczyt uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Zapraszamy wszystkich, którym z różnych względów w tym dniu będzie źle – mówi Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

Przybywa sponsorów i osób, które są chętne do pracy przy przygotowaniach. Jak mówią organizatorzy, tylu wolontariuszy jeszcze nie było. Jednak nadal jest sporo produktów do zrobienia. – Potrzebujemy jeszcze pół tony śledzi, jeszcze 200 kilogramów karpia i bardzo dużo słodyczy. Tu nie ma ograniczeń. Taki apel, potrzebujemy też konia. Koń żywy jest nam bardzo potrzebny, bo wjedzie na nim Maria. Ewentualnie może być osiołek – mówi Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce.
W organizację włączyła się również metropolia, zapewniając darmowy dojazd autobusami ZTM. – Mieszkańcy wszystkich miast metropolii, które są zaangażowane w wigilię, 24 grudnia, będą mieli możliwość bezpiecznie, punktualnie i bezpłatnie przyjechać do Katowic pod samo Międzynarodowe Centrum Kongresowe – mówi Jacek Brzezinka z zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Metropolitalna Wigilia dla Samotnych rozpocznie się 24 grudnia o godz. 16.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Program będzie taki, jak w poprzednich latach. Wydarzenie rozpocznie się od biblijnej inscenizacji. Następnie będzie świąteczna kolacja z tradycyjnymi daniami, jak barszcz z uszkami, karp oraz śledzie na różne sposoby. W trakcie posiłków na scenie będą trwały występy artystyczne. Na koniec wszyscy goście otrzymają prezenty.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*