Reklama

Kilka tysięcy osób zje kolację wigilijną w MCK

Tak było na Wigilii dla samotnych w ubiegłym roku.

Ł. K.
Kilkuset wolontariuszy i kilka tysięcy gości. Tak będzie 24 grudnia, w Wigilię, na którą zaproszony jest każdy. Kolejna edycja Wigilii dla Samotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Swój udział zapowiedział dzisiaj prezydent Marcin Krupa.

Nadal potrzeba rąk do pracy i produktów spożywczych. Jednak już teraz wiadomo, że kolejna edycja Wigilii dla Samotnych odbędzie się w MCK. Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie postanowiło wesprzeć miasto. – W ubiegłym roku partycypowaliśmy w kosztach przygotowania jedzenia. Natomiast w tym roku z takim wnioskiem nikt się nie zgłosił. Co znaczy, że jest wielu chętnych do pomocy – mówi prezydent Marcin Krupa. Jego słowa potwierdzają organizatorzy. Chociaż wsparcie jest cały czas potrzebne, to na terenie samych Katowic fundacja Wolne Miejsce, organizator Wigilii, ma aż 350 wolontariuszy. Mają oni różne zadania. największym wyzwaniem jest przygotowanie kolacji wigilijnej. Aktualnie fundacja prowadzi zbiórkę produktów, z których później zostaną przygotowane potrawy. – Potrzebujemy tonę karpia, ale to nie znaczy, że ktoś ma kupić cała tonę. Jeśli ktoś kupi 10 kg, to już mamy o wiele łatwiej. Mamy również prośbę o pomoc wolontariuszy – mówi Mikołaj Rykowski, założyciel fundacji Wolne Miejsce. Oprócz kolacji, zapowiedział też prezenty dla uczestników i program artystyczny z koncertami oraz spektaklem teatralnym.

W ubiegłym roku w akcję włączył się również KZK GOP, który zorganizował darmowe autobusy dowożące gości do MCK. Wtedy w Wigilii dla Samotnych wzięło udział około 2,5 tys. osób. Nie tylko bezdomnych i ubogich. Pojawili się również ci, którzy po prostu chcieli poznać nowych ludzi lub spędzić święta w o wiele większym gronie. W tym roku cel jest jeszcze bardziej ambitny. Fundacja chce by w wigilii wzięło udział ok. 3 tys. osób.

Wigilia dla Samotnych odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 24 grudnia o godz. 16. MCK zostanie udostępnione fundacji bezpłatnie w ramach dni, które przysługują miastu od zarządcy obiektu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*