Reklama

Wietrzenie i brak sprzedaży biletów w pojazdach. Nowe zasady w ZTM

Redakcja
Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadza nowe środki bezpieczeństwa. Celem jest zapobieganie zakażeniu koronawirusem. Od dzisiaj pasażerowie nie kupią biletów u kierowców, a pojazdy będą wietrzone częściej.

ZTM ponownie reaguje na zagrożenie koronawirusem. Już kilka dni temu zapadła decyzja m.in. o częstszym i dokładniejszym myciu pojazdów, wzmożonych kontrolach czystości i automatycznym otwieraniu wszystkich drzwi autobusów, tramwajów i trolejbusów. Od dzisiaj będą w pojazdach z logo Zarządu Transportu Metropolitalnego obowiązywały kolejne zasady. Jak poinformował ZTM, przewoźnicy otrzymali zalecenia dotyczące nowych środków bezpieczeństwa.
Autobusy, tramwaje i trolejbusy muszą obsługiwać wszystkie przystanki, również te „na żądanie”. Ma to na celu zmniejszenie liczby dotknięć przycisków przez pasażerów. Ponadto kierowcy i motorniczy mają przeprowadzać dodatkowe wietrzenie pojazdów, otwierając wszystkie drzwi na co najmniej minutę przed odjazdem z początkowego przystanku. Od dzisiaj przez dwa tygodnie pasażerowie nie kupią też biletów u kierowcy.


Tagi:

Komentarze

  1. Wiktoria 12 marca, 2020 at 2:50 pm - Reply

    Uhm ciekawe gdzie maja kupic bilety ludzie ktorzy mieszkaja na jakis zadupiach w jedna strone na gape w druga z zapasem biletow

    • adalbert 12 marca, 2020 at 6:25 pm Reply

      Rower. 11 miesięcy w roku. W 15 minut do centrum, a autobusem 40. Zdrowo, szybko, niezależnie i bez przesiadek.

Dodaj komentarz

*
*