Reklama

„Proszę nie siadać” w autobusach i tramwajach ZTM-u

Redakcja
Plakaty z apelem „proszę nie siadać” na siedzeniach w pojazdach komunikacji miejskiej w Katowicach. Takie informacje pojawiły się w autobusach i tramwajach z logo Zarządu Transportu Metropolitalnego. Mają przekonać ludzi do przestrzegania nowych zasad wprowadzonych przez rząd.

Pasażerowie w Katowicach i nie tylko mogą siadać wyłącznie na niektórych miejscach. Przepisy dotyczące limitów osób podróżujących pojazdami komunikacji miejskiej wprowadził w zeszłym tygodniu rząd. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, w autobusach i tramwajach może jednocześnie podróżować tylu pasażerów, ile wynosi połowa dostępnych miejsc siedzących. Już kolejnego dnia przewoźnicy umieścili na drzwiach pojazdów informację o tym, ile osób może się znajdować w środku. Z kolei od tego tygodnia pojawiły się kolejne nowości w autobusach i tramwajach ZTM. W miniony piątek Tramwaje Śląskie i PKM-y otrzymały wywieszki, a dzisiaj już powinny one znajdować się we wszystkich pojazdach na wybranych siedzeniach.

PRZECZYTAJ TEŻ: Problemy z limitami pasażerów. Autobus został zatrzymany, a motorniczy nie będą przyjmowali mandatów

Jak informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Metropolitalnego, to ma być ułatwienie dla pasażerów, żeby wiedzieli które miejsca można zajmować. Dzięki temu nie tylko w komunikacji mają być przestrzegane zasady wprowadzone przez rząd, ale również zachowany ma być bezpieczny odstęp między pasażerami. – Bez zachowania zdrowego rozsądku nawet najlepsze rozwiązania mogą być nieskuteczne – mówi Wawrzaszek, apelując o stosowanie się do zasad na plakatach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*