Reklama

Szkolny Patrol WOŚP gra już od dzisiaj

Szymon Kosek
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy zaczęli wspierać w 2013 roku, kiedy byli w czwartej klasie podstawówki. Od tego czasu zebrali w sumie 37 tys. złotych. W tym roku chcą pobić rekord. Dlatego swoją zbiórkę zaczęli już dzisiaj.

Podczas zorganizowanego przez Szkolny Patrol wydarzenia, uczniowie Gimnazjum nr 18 mogli m.in. wziąć udział w kursie pierwszej pomocy i dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzać ferie zimowe w mieście i górach. Po wszystkim odbyła się zbiórka pieniędzy na 25. finał WOŚP. Zbierano je nie tylko w Gimnazjum nr 18, bo członkowie Szkolnego Patrolu uczą się też w innych miejscach: SP 21, SP 29, SP STO w Pałacu Młodzieży, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum STO w Katowicach oraz gimnazjum nr 10 w Tychach.

Na tym nie koniec. W niedzielę Szkolny Patrol będzie kontynuował swoją zbiórkę na ulicach. 44 wolontariuszy będzie można spotkać przed kościołami i dużymi sklepami w Katowicach i Tychach. Będą ubrani w czerwone koszulki – z przodu widoczne będzie białe serce z napisem “Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, a z tyłu imię, napis “Szkolny Patrol” i nazwa szkoły, w której się uczą. O godz. 16 uczniowie wezmą udział w finale WOŚP przy Górce Środulskiej w Sosnowcu.

Zbiórka Szkolnego Patrolu po raz pierwszy odbyła się w 2013 roku w SP nr 21. Zorganizowała ją piątka uczniów klasy IVa: Vaness DziuraDominika MuchaPaulina SkibaWiktoria Śmiłowska Marcin Władyka. Po zakończeniu nauki w podstawówce, przenieśli Szkolny Patrol do swojego gimnazjum, ale idea rozprzestrzeniła się też do innych szkół. W sumie w akcji bierze udział 44 uczniów, w samym Gimnazjum nr 18 – 24.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*