Reklama

Więcej lotów z Katowic do Warszawy

Źródło: materiały prasowe PLL LOT.

Ł. K.
Od poniedziałku PLL LOT uruchomił nowe połączenia ze stolicą. Pasażerowie polecą z Katowic do Warszawy 4 razy dziennie. Nowa oferta ma ułatwić przesiadki na loty do innych miast Europy, Ameryki i Azji. Liczba pasażerów, korzystających z lotniska w Pyrzowicach, cały czas rośnie.

Do tej pory państwowy przewoźnik zabierał pasażerów do stolicy dwa razy dziennie. Teraz będzie realizował 4 połączenia każdego dnia. Od dzisiaj samoloty z Pyrzowic do Warszawy, na Lotnisko Chopina startują o: 5.45, 12.05, 15.00 i 18.25, a rejsy powrotne wylatują do Katowic o: 10.40, 13.40, 16.40 i 22.50. Nowy rozkład PLL LOT ma wzbogacić ofertę przesiadkową linii. Pasażerowie będą mogli przesiąść się na rejsy do Europy Zachodniej, Środkowej i Wschodniej (m.in. do: Sofii, Pragi, Budapesztu, Lwowa, Odessy, Zagrzebia, Ljublany czy Belgradu). Jest też kilka dłuższych tras do wyboru. Na przykład do: Nowego Jorku, Toronto, Pekinu, Tokio, Chicago i Los Angeles.

Przeczytaj też: Na lotnisku w Pyrzowicach trwa budowa wieży kontroli lotów

 W maju obsłużyliśmy w ruchu całkowitym o 23% pasażerów więcej w porównaniu z tym samym miesiącem roku ubiegłego. Podobny, procentowy wzrost ruchu ogółem osiągniemy w czerwcu. Z kolei w lipcu jak i sierpniu spodziewamy się przekroczyć granicę 500 tys. pasażerów obsłużonych w ciągu jednego miesiąca – mówi Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

W ubiegłym roku na katowickim lotnisku obsłużonych zostało 3,22 mln pasażerów, w tym roku GTL prognozuje, że z siatki połączeń regularnych i czarterowych dostępnych z Pyrzowic skorzysta rekordowe ok. 3,7 mln pasażerów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*