Reklama

Z Pyrzowic do Dubaju. Są też inne nowe kierunki

G. Ż.
We wtorek odbył się pierwszy lot nowego regularnego połączenia Katowice-Dubaj. Linię obsługuje węgierski Wizz Air. Ten sam przewoźnik zainaugurował też loty na Teneryfę i Lanzarote.

Rejsy na Teneryfę Wizz Air zainaugurował w poniedziałek 31 października. Trasa obsługiwana jest dwa razy w tygodniu w każdy poniedziałek i piątek. Z kolei we wtorek 1 listopada Airbus A320 węgierskiego przewoźnika po raz pierwszy poleciał do Dubaju, na lotnisko Al-Maktum. Połączenie oferowane jest trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty. To najdłuższa trasa regularna realizowana z pyrzowickiego portu. Lot z Pyrzowic do Dubaju trwa ok. 5,5 godziny. Trzecią trasą regularną, a drugą na Wyspy Kanaryjskie, zainaugurowaną przez Wizz Aira wraz z wejściem rozkładu zima 2016/2017 jest Lanzarote. Połączenie obsługiwane jest raz w tygodniu, w każdy czwartek. Wszystkie nowe kierunki Wizz Aira mają być całoroczne.

Są też nowości w siatce połączeń czarterowych. To Oman i Zanzibar. Do Omanu z Pyrzowic, wraz z biurem podróży Itaka, można polecieć na wakacje od 2 listopada., raz w tygodniu, w każdą środę. Z kolei 7 grudnia również Itaka zainauguruje połączenie na Zanzibar. Aktualnie w sprzedaży z Pyrzowic jest ponad 100 tras regularnych i czarterowych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*