Reklama

Wiadukt nad S86 prawie podparty. Utrudnienia na al. Roździeńskiego wkrótce znikną

Redakcja
Jeszcze kilka dni potrwają prace przy wiadukcie nad drogą pomiędzy Katowicami, a Sosnowcem. W godzinach szczytu z powodu zwężeń tworzą się korki. Kierowcy jeszcze tylko jutro mogą odczuć utrudnienia na S86.

Trwające od kilku tygodni przygotowanie do remontu wiaduktu nad trasą S86 powoli dobiega końca. Wiadukt nad aleją Roździeńskiego jest w fatalnym stanie technicznym. Dlatego konieczna jest jego przebudowa. Na razie GDDKiA do czasu właściwych prac musiała zlecić wzmocnienie obiektu. Począwszy od 22 października wykonane zostało betonowanie i podparcie skrajnych filarów. Aktualnie pracownicy zajmują się przęsłami przy środkowym filarze. Jak informuje Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA, to precyzyjne prace, których nie da się przyspieszyć.

Od około dwóch tygodni kierowcy muszą poruszać się zwężoną jezdnią pomiędzy Katowicami, a Sosnowcem. Wyłączone są z ruchu lewe skrajne pasy w obu kierunkach. Z tego powodu w godzinach szczytu niejednokrotnie tworzą się w tym miejscu korki. Dobra wiadomość dla kierowców jest taka, że wykonawca powoli kończy realizację robót przy wiadukcie. Ostatnim etapem remontu będzie montaż barier ochronnych w rejonie wykonanych prac podporowych. GDDKiA zapowiada, że wszelkie prace wymagające zwężenia drogi są zaplanowane do 8 listopada włącznie. Oznacza to, że już w nadchodzący długi weekend samochody mają tędy pojechać bez utrudnień.


Tagi:

Komentarze

  1. renata 7 listopada, 2019 at 4:58 pm - Reply

    Mamy 2019 rok i technologia oświetleniowa pozwala na prace w godzinach nocnych.

Dodaj komentarz

*
*