Reklama

WFOŚiGW chce zbudować nową siedzibę tuż nad Rawą

Zdjęcie archiwalne.

G. Ż.
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach planuje budowę nowej siedziby. Miałaby ona stanąć w rejonie ul. św. Pawła i Bankowej, na wąskiej działce tuż nad Rawą. Na razie WFOŚ nie ma jeszcze projektu budowlanego, a jedynie koncepcję.

W październiku katowiccy radni zgodzili się na sprzedaż bez przetargu na rzecz WFOŚiGW czterech działek w rejonie ul. św. Pawła i ul. Bankowej. Łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 2899 m kw. Fundusz nie stał się jeszcze właścicielem działek. Najpierw musi nastąpić ich wycena, a potem obie strony muszą się na nią zgodzić.

Tak czy inaczej, prezes WFOŚiGW w Katowicach zaprezentował już radnym i władzom miasta koncepcję budowy nowej siedziby. – Pomysł budowy siedziby WFOŚiGW w Katowicach nie jest nowy. Obecnie jest on na etapie wstępnej koncepcji. Fundusz zwrócił się do władz miasta Katowice z prośbą o wskazanie możliwych lokalizacji. Spośród zaproponowanych przez miasto działek, wybraliśmy działki przy ulicach Bankowej i św. Pawła. Jednak Fundusz nie posiada jeszcze wskazanych  działek, a wobec tego nie ma jeszcze przygotowanego architektonicznego projektu budowlanego takiego obiektu – odpowiedziało na nasze pytania biuro prasowe WFOŚiGW.

Z naszych informacji wynika, że koncepcja zakłada włączenie w nową siedzibę rzeki Rawy. Woda miałaby w jakiś sposób przepływać przez obiekt i wracać do swojego koryta.


Tagi:

Komentarze

 1. pablowito 5 stycznia, 2024 at 9:09 am - Reply

  na pewno mieszkanca katowic bardzo potrzebna kest siedziba tej instytucji w miescie …
  na pewno nie ma innych pilniejszych celow statotowych ta instytucja niz budowa siedziby w kato

 2. Czytelnik 4 stycznia, 2024 at 1:29 pm - Reply

  Zdecydowanie lepiej dopełniać już istniejącą zabudowę, niż budować gdzieś w szczerym polu. Więc decyzja lokalizacyjna bardzo dobra. Póki co jest tam klepisko… jak na wsi. Poza tym… gdy urzędnicy a przede wszystkim decydenci będą blisko Rawy, może szybciej będą reagować na jej zanieczyszczanie? Trzymajmy kciuki! Wiem, trochę to naiwne, ale jest szansa, że będzie lepiej, gdy Rawa będzie mieć gospodarzy.

 3. Abc 4 stycznia, 2024 at 1:14 pm - Reply

  AA co to kosztuje? Tzn. ile pieniędzy zostanie odebrane obywatelom.

 4. Mieszkaniec 4 stycznia, 2024 at 12:56 pm - Reply

  taaa utworzą młyn na Rawie ( jest w herbie Katowic)

Dodaj komentarz

*
*