Reklama

Weź psa ze schroniska na spacer

Redakcja
W sobotę po raz kolejny można sprawić przyjemność psom i kotom z katowickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. „Daj pieskom pobiegać” to akcja, która polega na wyjściu z psami na spacer. Początek o godz 10. Koniec 0 14.

Wziąć udział w akcji może każda pełnoletnia osoba. Jeśli ktoś nie skończył jeszcze 18 lat, musi przyjść z kimś dorosłym. Ważne, żeby mieć ze sobą dowód osobisty. Dobrze też wziąć smycz, bo dla wszystkich może nie wystarczyć tych ze schroniska.

Jak ostrzegają pracownicy schroniska, psy wychodzące na spacer z boksu bardzo często są rozemocjonowane i dlatego mogą skakać po osobach je wyprowadzających. Dlatego lepiej ubrać coś ciemnego i niekoniecznie nowego. Podczas akcji w schronisku obecni będą wolontariusze, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania.

Schronisko zachęca też do włączenia się w akcję zbiórki karmy i innych potrzebnych rzeczy. Najbardziej przydadzą się: mokra karma, środki czystości, smycze, obroże, szelki, miski, legowiska, koce, ręczniki, wykładziny dywanowe, dywany (zimą wkładane do każdego psiego boksu chronią przed chłodem), karma sucha dla psów i kotów, psie i kocie kosmetyki, transportery wszelkiego rodzaju i wielkości, suplementy diety, witaminy, ubranka i kubraczki, zabawki.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach mieści się przy ul. Milowickiej 1B.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*