Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Śląski Rap Festiwal 2016, zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Ten weekend nie oferuje mieszkańcom zbyt wielu atrakcji. W sobotę do godz. 19 potrwa żałoba narodowa z powodu pogrzebu Pawła Adamowicza. Poniżej skromna lista weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Zbiórka pieniędzy, Rynek

W sobotę odbędą się uroczystości pogrzebowe zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zgodnie z wolą rodziny, uczestnicy pogrzebu zamiast kupować kwiaty i znicze, powinni przekazać datki na WOŚP i hospicjum księdza Dutkiewicza. W Katowicach odbędzie się zbiórka na rzecz tych instytucji. Wolontariusze z puszkami będą na Rynku w godz. 11-15. Więcej TUTAJ.

Śląski Rap Festival, Spodek

Jubileuszowa edycja Śląskiego Rap Festiwalu w Spodku przyciągnie tysiące fanów kultury hip-hop. W tym roku wystąpią dwa legendarne zespoły ze Stanów Zjednoczonych. Mowa o M.O.P. i Das EFX. Koncert w Katowicach będzie dla M.O.P. jedynym w Europie. Poza tym na scenie wystąpi również śmietanka polskiej (Pezet, Kękę, Tede, JWP) i śląskiej (Abradab, Joka, Grubson) sceny.  Hasłem przewodnim imprezy będzie “We love hip-hop”. Na gości czekają też bitwy freestylowe i pokazy filmów. Wejście będzie otwarte od godz. 16, ale impreza rozpocznie się o godz. 19. Większość biletów się wyprzedała, ale są dostępne jeszcze na płycie Spodka w cenie 99 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Uczestnicy mogą przejść się na spacer lub pobawić z podopiecznymi schroniska. Przez kilka godzin zajmą się psami i kotami, które nie znalazły jeszcze swojego domu. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Młodsze osoby muszą przyjść z pełnoletnim opiekunem. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Koncert Golec uOrkiestra, kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Kolędy i pastorałki w góralskich aranżacjach. Znani bracia po raz kolejny odwiedzą Katowice, żeby zagrać dla mieszkańców jednej z dzielnic. Przed kościołem wystawiony zostanie telebim. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Początek o godz. 20. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*