Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend marca będzie pogodny. Szczególnie w niedzielę warto wyjść z domu, bo ma być słonecznie. Jeśli dla kogoś spacer lub rower to za mało, to być może skorzysta z poniższych propozycji.

SOBOTA

Muzyka naszych narodów w Mieście Ogrodów

Koncert orkiestry NUSO z Charkowa pod batutą Vitalija Liashko i z udziałem pianisty Andrzeja Wiercińskiego odbędzie się z okazji urodzin Fryderyka Chopina oraz jako wyraz solidarności i wsparcia dla narodu ukraińskiego w obliczu wojny i mijającej drugiej rocznicy agresji Rosji na Ukrainę. W programie: Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 i Mykhailo Kalachevsky — Symfonia „Ukraińska” (opr. Wiktor Honczarenko). Wydarzenie pod nazwą „Muzyka naszych narodów” jest bezpłatne. Koncert na rozpocznie się o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

Koncert „When A Man Loves a Woman” w Spodku

Znani wokaliści zaśpiewają dla kobiet. Trzygodzinny koncert będzie zawierał znane utwory w nowych aranżacjach. Zaśpiewają: Marek Piekarczyk, Andrzej Piaseczny, Piotr Cugowski, Artur Gadowski, Kuba Badach, Janusz Radek, Mateusz Ziółko i Mietek Szcześniak. Za muzykę będzie odpowiedzialna orkiestra Zygmunt Kukla Band. Bilety w cenie 200 zł można kupić TUTAJ.

Jazzpospolita w kinoteatrze Rialto

Na koncercie zespół zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty Obiekt., ale będzie można posłuchać też starszych utworów. Grupa z założenia balansuje pomiędzy gatunkami, nie tylko w obszarze jazzu pojawiającego się w nazwie. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Zostały już tylko miejsca na balkonie w cenie 65 zł. Więcej TUTAJ.

90s Ravers w CELu

Sentymentalna podróż nie tylko dla klubowych weteranów. Powrót do gatunków, które poruszały parkietami w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku. W repertuarze trance, happy hardcore i breakbeat. Zagrają: Monster, Penera, DJ Polkomtel, Lidka Zjankovič i Endr:u. Wstęp 20 zł (do północy) i 40 zł (po północy). Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Katowicka giełda płytowa w Strefie Centralnej (pl. Sejmu Śląskiego 2)

Pierwsza w tym roku giełda dla miłośników muzyki i kolekcjonerów. W godz. od 10.00 do 15.00 będzie można poprzeglądać i kupić płyty winylowe i cd. Nie zabraknie nowych wydawnictw i poszukiwanych płyt z epoki. Więcej TUTAJ.

Cuca Roseta – Kobiece Fado w NOSPR

Piosenkarka fado, która wydała siedem albumów sygnowanych przez najbardziej prestiżowych producentów na świecie i występowała na najważniejszych scenach Portugalii. Cuca Roseta dzieliła scenę m.in. z Julio Iglesiasem. Jej koncert rozpocznie się o godz. 19.30. Bilety w cenie od 170 zł można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*