Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W ten weekend nie będzie się działo zbyt wiele. Najwiecej będzie wydarzeń związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Poniżej kilka propozycji. Udanego weekendu.

SOBOTA

Bieg Niepodległości

Ponad 700 osób weźmie udział w corocznej imprezie z okazji Święta Niepodległości. Jednak tym razem trasa zostanie poprowadzona ulicami centrum Katowic, a nie tylko w Parku Kościuszki. Poza tym odbędą się również biegi dla dzieci. Start głównego biegu o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim i pl. Sejmu Śląskiego

Obchody narodowego święta rozpoczną się w centrum Katowic. Tutaj będą bardziej oficjalne, ale na Stadionie Śląskim przygotowano wydarzenie dla całej rodziny. Będą militaria, przelot i akrobacje samolotów, a także strefa dla młodszych uczestników i koncerty. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej o obchodach pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

Festiwalu Gier Planszowych, Galeria Libero

Do dyspozycji gości galerii handlowej będzie wypożyczalnia gier. Będą zarówno gry rodzinne, jak i bardziej złożone tytuły. Odbędą się również turnieje z nagrodami oraz prezentacje wydawniczych nowości. Impreza na poziomie 0 rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do 18.00. Więcej TUTAJ.

Richtig Śląski Kabareton w Spodku

Kabaretowy wieczór w Spodku. Wystąpią trzy pokolenia kabareciarzy wywodzący się ze Śląska. Ma być dużo śląskiej godki i lokalnych żartów. Organizatorzy zapowiadają premierowe skecze, napisane i przygotowane specjalnie na to wydarzenie. Na scenie zaprezentują się: Kabaret Młodych Panów, Zdolni i Skromni, Joanna Bartel, Grzegorz Poloczek, Łowcy.B. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00. Bilety w cenach od 95 złotych można kupić TUTAJ.

Winyle Tour w P23

Sentymentalna trasa koncertowa trzech znanych zespołów, których nie trzeba przedstawiać tym, którzy chodzili na dyskoteki w latach 80. W P23 wystąpią Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy. Ich największych przebojów będzie można ponownie posłuchać na żywo. Bilety w cenie 120 zł można kupić TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 19.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*