Reklama

Sprzęt wojskowy, koncerty i przelot samolotów. Będą atrakcje na 11 listopada

Źródło: Stadion Śląski.

Redakcja
Na Stadionie Śląskim i pl. Sejmu Śląskiego odbędą się obchody Święta Niepodległości. Po oficjalnych częściach i odśpiewaniu hymnu, na mieszkańców czekają atrakcje.

W tym roku Święto Niepodległości przypada w sobotę. Jak co roku, odbędą się obchody w centrum Katowic i na Stadionie Śląskim. Już o godz. 10:30 odbędzie się msza w Archikatedrze, a po niej przemarsz przed pomnik Józefa Piłsudskiego na pl. Chrobrego. Tam zaplanowano uroczysty apel i składanie kwiatów. Po oficjalnej części na pl. Sejmu Śląskiego będzie można pooglądać z bliska sprzęt wojskowy oraz zjeść żołnierską grochówkę.

Na godz. 12:00 zaplanowano rozpoczęcie wojewódzkich obchodów narodowego święta na Stadionie Śląskim. Wtedy otwarte zostaną bramy, a godzinę później uczestnicy zaśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego” przy akompaniamencie orkiestry. Zaraz po tym zaplanowano przelot samolotów wojskowych, a o godz. 14:00 akrobacje w powietrzu zaprezentuje Grupa Żelazny. Dla fanów militariów dostępna będzie wystawa, na której wystawione zostaną broń i amunicja, armaty, wyrzutnia rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe. Podczas wydarzenia swoje stoiska będą miały instytucje wojewódzkie oraz służby mundurowe. Będą też koncerty. Oprócz orkiestr, wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, Julia Żugaj i Feel.

Wejście na Stadion będzie możliwe bramami 3, 4 i 5. Tego dnia zarówno wstęp, jak i wszelkie atrakcje będą darmowe. Poniżej program wydarzenia:

12.00 – Otwarcie bram

12.15 – Występ Orkiestry Polskiej Grupy Górniczej

13.00 – Odśpiewanie Hymnu

13.05 – Przelot samolotów

13.15 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

14.00 – Pokaz akrobacyjny „Grupa Żelazny”

14.15 – Pokaz artystyczny Grupy Mażoretki „AKCENT” z MDK Katowice-Ligota

Występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

14.45 – Występ Orkiestry Dętej KWK „Mysłowice-Wesoła”

15.15 – Koncert JULII ŻUGAJ

16.30 – Koncert Zespołu FEEL

17.30 – Zakończenie imprezy


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*