Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
To ma być ciepły i pogodny weekend. Nie powinno padać, więc pewnie będzie duży ruch rowerowy. Poza tym, że pogoda ma sprzyjać spędzaniu czasu na zewnątrz, sporo się będzie działo. Podpowiadamy, co ciekawego w sobotę i niedzielę można robić „na mieście”.

SOBOTA

Sprzątanie Zawodzia, centrum przesiadkowe „Zawodzie”

Kolejna akcja sprzątania na Zawodziu. Tym razem chętni zajmą się terenem przy centrum przesiadkowym. Zbiórka naprzeciwko obiektu o godz. 12.00. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci i rękawice. Więcej TUTAJ.

Rajza śladami Juranda Jareckiego

Spotkanie z architekturą jednego z budowniczych Katowic. Postać i twórczość zmarłego niedawno Juranda Jareckiego zostanie przybliżona w trakcie spaceru. Podczas niego uczestnicy dowiedzą się więcej o dwóch domach handlowych zaprojektowanych przez architekta. Jednak wydarzenie rozpocznie się prelekcją w Auli im. Pawlikowskiego (B 1.1) w gmachu Wydziału Humanistycznego (ul. Uniwersytecka 4). Udział jest bezpłatny, a początek o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.

Elektroklub, Jazz Club Hipnoza i Miasto Ogrodów

To będzie 10. edycja Elektroklubu, więc organizatorzy zapraszają do całonocnego świętowania jubileuszu. Na dwóch scenach zlokalizowanych w gmachu przy pl. Sejmu Śląskiego pojawią się głównie wykonawcy z zagranicy. Zagrają: Efdemin, Darlyn Vlys, Mathys Lenne, Oliver Rosemann, Vera Logdanidi, MKO i Attaché. Impreza rusza o godz. 21.00. Bilety w cenie 85 zł. Więcej TUTAJ.

Before Full Moon, Sixa

Impreza zapowiadająca 3. edycję festiwalu odbywającego się w Raciborzu. W tym roku wydarzenie zaplanowano w dniach 26-28 lipca. Zagrają: Szymon Weiss Live, Furrier, Addy-Z i Hilines. Wstęp: 30 zł (do północy) i 40 zł (po północy). Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dzień Dobra, plac przed Wydziałem Teologicznym UŚ

Na placu przy ul. Jordana pojawią się stoiska organizacji pomocowych, a na scenie wystąpią: Arka Noego, Magda Anioł i Full Power Spirit. Poza tym wśród gości tiktoker ks. Sebastian Kosecki, youtuber Piotr Jeleń i Robert Friedrich Litza, muzyk i kompozytor. Zaplanowano też warsztaty i konkursy. Początek wydarzenia o godz. 14.00. Więcej TUTAJ.

Kukon, MCK 

Kukon, czyli Jakub Konopka pochodzi z Biłgoraju. Po dotychczasowych wydawnictwach raper zjednał sobie miliony fanów. W połowie ubiegłego roku miał na Spotify ok. 1,5 mln słuchaczy. W Katowicach będzie promować swój najnowszy album „Organic Human”. Bilety w cenie 140 zł są dostępne TUTAJ. Początek koncertu o godz. 19.45.

CAŁY WEEKEND

Festiwal Roślin, MCK

Setki, a raczej tysiące roślin w jednym miejscu. To propozycja dla tych, którym brakuje w domu zieleni lub mają jeszcze miejsce na parapecie na kolejną doniczkę. W MCK będzie można kupić zarówno najmodniejsze aktualnie rośliny doniczkowe, jak i rzadsze gatunki. Poza tym w ofercie doniczki, podłoża i nawozy. Festiwal potrwa cały weekend. Wstęp jest bezpłatny. Zakupy można zrobić w godz. 8.00-20.00 (sobota) i 10.00-18.00 (niedziela). Więcej TUTAJ.

Zlot food trucków, Rynek

Pierwsza w tym roku okazja, żeby zjeść w plenerze. W ofercie wozów z jedzeniem m.in. kuchnia hiszpańska, amerykańskie klasyki, a także dania węgierskie i azjatyckie. Będą dania mięsne i bezmięsne, a także propozycje na słodko. Food trucki będą czynne od 11.00 do 21.00 (sobota) i od 11.00 do 20.00 (niedziela). Więcej TUTAJ.

Giełda minerałów, Targi Terrarystyczne i Festiwal Ezoteryki w Spodku

Wystawcy z całej Polski i z zagranicy pokażą cuda natury. Będzie można spotkać kolekcjonerów, rzemieślników, artystów i jubilerów. Na stoiskach goście Spodka znajdą różnego rodzaju minerały i kamienie szlachetne oraz ręcznie wykonaną biżuterię. Targi czynne będą w godz. 10.00-18.00. Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (emeryci, renciści, młodzież do 18. roku życia) można kupić TUTAJ lub na miejscu, w kasach. Bilet uprawnia do wstępu na wszystkie wydarzenia, które odbędą się w Spodku w tym terminie, czyli Targi Terrarystyczne (więcej TUTAJ) oraz Festiwal Ezoteryki i Medycyny Naturalnej (więcej TUTAJ).

Ningyo Targ Japoński, Walcownia

Oprócz stoisk, na których będzie można znaleźć m.in. słodycze, mangi, ceramikę, rękodzieło, sztukę, japońskie noże i katany, ubrania, przygotowano też strefę gastronomiczną z japońskimi daniami. W ofercie na przykład okonomiyaki, ramen czy sushi. Poza tym w programie prelekcje o tamtejszym rynku fonograficznym i dziedzictwie kulturowym Japonii, pokazy sztuk walki i warsztaty. Będzie można poznać tajniki szermierki japońskiej i posłuchać podróżniczych relacji. Targ otwarty w godz.: od 10.00 do 20.00 (w sobotę) i od 10.00 do 18.00 (w niedzielę). Więcej o wydarzeniu TUTAJ.
Bilet ulgowy przeznaczony jest dla dzieci do 13. roku życia, osób z orzeczoną niepełnosprawnością oraz emerytów. Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo. Ceny biletów: 21 zł (normalny jednodniowy), 38 zł (normalny dwudniowy), 14 zł (ulgowy jednodniowy) i 27,5 zł (ulgowy dwudniowy). Bilety można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*