Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
Na najbliższe dwa dni, które mają być niezłe pod kątem pogody, można wybrać się na jedno z poniższych wydarzeń. Sporo muzyki, roślin i oscarowe filmy. To znajdziecie w naszym cotygodniowym rozkładzie jazdy. Udanego weekendu.

SOBOTA

Sprzątanie doliny potoku Kokociniec

To będzie jedna z pierwszych, o ile nie pierwsza w tym roku akcja sprzątania. Uczestnicy będą porządkować teren doliny potoku Kokociniec. Na miejscu na ochotników będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz odpowiednie narzędzia (łopaty, sekatory, grabie). Po zakończonej pracy organizatorzy przewidują smaczną niespodziankę. Akcja potrwa 3 godziny, od 10.00 do 13.00. Więcej TUTAJ.

BFF Festiwal, Spodek

Popularni wśród młodszych odbiorców wykonawcy sceny rapowej w Polsce na jednej scenie. Wystąpią: Young Leosia, Bambi, Kizo, Kabe, Asster, Waima. Bilety w cenie 106 zł, a początek imprezy o godz. 18.30. Więcej TUTAJ.

Sept w CELu

Reprezentant ścisłej czołówki polskiej sceny techno. Nie tylko dj, ale również producent, którego utwory wydali m.in. SNTS i Amelie Lens. Sept wystąpi w sali Tunel wraz z Rudeboy i Aptic. W sali Salon zagrają Adnable i Shhron. Wstęp 30 zł (do północy) i 40 zł (po północy). Więcej TUTAJ.

Carpathian Forest w P23

Norwegowie z Carpathian Forest są uznawani za jeden z czołowych zespołów blackmetalowych. Przez ponad 30 lat działalności współpracowali m.in. z wytwórniami Avantgarde Music i Season of Mist. W Katowicach zagrają jeden z trzech koncertów w Polsce. Zespołowi na scenie będą towarzyszyć dwa rodzime składy – krakowski Ragehammer oraz łódzkie Odium Humani Generis. Bilety kosztują 145 złotych. Początek imprezy o godz. 19.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Yann Tiersen, Komis Płytowy (ul. 3 Maja 19/30a)

W niewielkim komisie, który cieszy się sporą popularnością wśród kolekcjonerów i słuchaczy, wystąpi znany kompozytor. Multiinstrumentalista Yann Pierre Tiersen  jest znany głównie dzięki ścieżkom dźwiękowym do filmu Amelia. W komisie wystąpi w formule dj set. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Wejście za dowolną opłatą. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Plantporn – targi roślin, MCK

Wielkie targi roślin to trzy imprezy w jednej. W trakcie weekendu będzie można kupić tysiące roślin doniczkowych. Od tych najbardziej popularnych po dużo rzadsze okazy. Poza tym odbędzie się wystawa roślin mięsożernych. Te również będą w ofercie. Organizatorzy przygotują strefę dydaktyczną z pokazami, prelekcjami oraz warsztatami. Podobne atrakcje mają czekać w części poświęconej orchideom, sztuce bonsai i sukulentom. Wstęp na wszystkie wydarzenie w ramach jednego biletu. Można go kupić TUTAJ. Ceny: 58,5 zł (normalny), 48 zł (ulgowy), 186,5 zł (bilet rodzinny – 2 bilety normalne + 2 bilety ulgowe).

Filmy krótkometrażowe nominowane do Oscara, Kino Kosmos

Wszystkie nominowane do Oscara szorty można zobaczyć w ten weekend w kinie Kosmos. W sobotę pięć krótkometrażowych filmów fabularnych, a w niedzielę krótkometrażowe filmy animowane. To łącznie 10 obrazów i ponad 3 godziny seansu. Bilet normalny: 18 zł, a ulgowy 14 zł. Więcej TUTAJ. Pokazy w sobotę i niedzielę zaczynają się o godz. 18.15. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*