Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
W ten weekend sporo będzie się działo w MCK. Będzie tam kilka wydarzeń, na których będzie można zjeść i się napić. Niewykluczone, że tam może być najwięcej osób, ponieważ akurat w weekend przyjdzie załamanie pogody. Prognozy nie są zbyt optymistyczne, ale mimo to życzymy udanych najbliższych dwóch dni.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt

W godzinach od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. Więcej TUTAJ.

Wij i Narbo Dacal, Miasto Ogrodów

Kolejna okazja do pobujania się przy mocniejszych brzmieniach w piwnicy. Doom metal spotka się tam z progressive metalem za sprawą koncertu dwóch zespołów. W ramach cyklu Music Hub Live zagra Wij, który będzie promować najnowszą płytę pod tytułem „Przestwór”. Na scenie pojawi się też krakowskie trio Narbo Dacal. Wstęp: 40 zł. Początek imprezy o godz. 20.00. Więcej TUTAJ.

Targi Ślubne w MCK

Pokazy mody ślubnej, porady fryzjerów i najważniejsze informacje dotyczące wyboru obrączek. Poza tym wystawcy z weselnymi słodkościami, ofertą foto-wideo, kwiatami. To tylko część oferty podczas jednodniowych targów w MCK. Więcej informacji i możliwość zakupu biletu w cenie 30 zł TUTAJ. Wydarzenie w godz. 10.00-16.00.

Maleńczuk, Miasto Ogrodów

Tego artysty nie trzeba przedstawiać. Maleńczuk obecny od kilkudziesięciu lat na scenie w dalszym ciągu koncertuje, a tym razem pojawi się w Katowicach, żeby promować swój najnowszy album Klauzula sumienia. Jednak nie zabraknie też najbardziej znanych utworów jak Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Na scenie Maleńczukowi towarzyszyć będą muzycy znani m.in z Piwnicy pod Baranami czy poprzednich tras koncertowych – Wiesław Jamioł (perkusja) i Dominik Wywrocki (kontrabas). Bilety w cenie od 100 zł można kupić TUTAJ. Początek koncertu o godz. 19.00.

CAŁY WEEKEND

Trzy wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym potrwają przez cały weekend. Festiwale odbędą się w godz. 12.00-20.00 (sobota) i 12.00-18.00 (niedziela). Wstęp na podstawie jednego biletu w cenie 10 zł (na jeden dzień) lub 20 zł (rodzina – 2 dorosłych + dzieci do lat 12 również na jeden dzień). Bilety dostępne TUTAJ.

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych w MCK

Wyroby piwowarów, winiarzy i cydrowników w jednym miejscu. Podczas targów w MCK będzie można spróbować także mocniejszych trunków, takich jak nalewki, whisky czy giny. Bogata oferta wystawców do skosztowania na miejscu, ale również do kupienia na wynos.

Festiwal Kawy, Czekolady i Słodyczy w MCK

Impreza dla fanów kawy, czekolady i różnych słodkości. W  ofercie znajdą się kawy z różnych zakątków świata, unikalne herbaty, owoce w czekoladzie, ciasta, ciasteczka, karmelki, lody i cukierki.

Festiwal Azjatycki w Katowicach

Japońskie sushi czy indyjska pakora, gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh. To wszystko będzie można przetestować podczas kulinarnej podróży w MCK.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*