Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
W ten weekend największe tłumy będą w Spodku i MCK. Jeśli kogoś nie interesuje Counter Strike i gry wideo, to poniżej kilka propozycji na najbliższe dwa dni. Życzymy udanego weekendu.

SOBOTA 

Novika & Mr Lex, SiXa

Znani katowickim klubowiczom i doświadczeni Novika & Mr Lex tym razem zagrają w klubie Sixa. Duet z ich house’ową energią będzie wspierał rezydent A.HIM. Impreza rusza o godz. 23.00. Wstęp 30 zł (do północy) i 40 zł (po północy). Więcej TUTAJ.
> WEJŚCIE: 21+

Robert Babicz, CEL

Do Katowic powraca legendarny producent – Robert Babicz. Urodzony w Polsce artysta, który przez dekady współtworzył niemiecką scenę elektroniczną, zaserwuje solidną dawkę techno i house. Będą go wspierać: Vidno, Piotr Reszka, a na scenie Salon: Somnolent Works, DJ Please Advise. Wstęp do północy – 40 zł, a później – 50 zł. Impreza rozpocznie się o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

X Parkowe Hercklekoty, Dolina Trzech Stawów

Jubileuszowa edycja walentynkowego biegu w Dolinie Trzech Stawów. Kilkaset osób pobiegnie na dwóch dystansach – 5 km i 10 km. Poza tym odbędzie się marsz nordic walking i biegi dla dzieci. Trasy biegów i marszu zostały poprowadzone alejkami Doliny Trzech Stawów. Pierwsza grupa biegaczy wystartuje o godz. 10.00. Więcej informacji TUTAJ.

„Oszuści”, Miasto Ogrodów

Komedia Och-Teatru ze znanymi aktorami w obsadzie prawie się wyprzedała, ale nadal można jeszcze kupić ostatnie bilety. „Oszuści” to historia zbudowana na sieci małych i dużych kłamstw. Opowiada o trzech związkach: dwóch małżeństwach i młodej parze stojącej przed decyzją – ślub czy rozstanie? Występują: Michalina Łabacz, Gabriela Muskała, Beata Ścibakówna, Piotr Grabowski, Filip Pławiak, Zbigniew Zamachowski. Bilety w cenie od 100 zł są dostępne TUTAJ. Spektakl rozpocznie sie o godz. 18.00.

CAŁY WEEKEND

Intel Extreme Masters, Spodek i MCK

Najlepsi gracze Counter Strike i tysiące fanów gier wideo. Drużyna ENCE złożona w większości z polskich graczy nie dała rady przejść ćwierćfinałów, ale nadal będzie można kibicować Polakom. Finał odbędzie się w niedzielę. Poza turniejem CS jest też dużo więcej powodów, żeby odwiedzić MCK. Kilkadziesiąt wystawców, setki tytułów i okazja do spotkania idoli oraz zdobycia nagród w konkursach. Wstęp do MCK jest bezpłatny, a do Spodka wejdą za darmo ci najwytrwalsi. Więcej TUTAJ.

Tydzień Gór

Wydarzenia związane z Tygodniem Gór trwają już od początku tygodnia. Jednak w weekend również będzie można z nich skorzystać. W Dolinie Trzech Stawów powstanie BaseCamp przypominający ten himalajski. Na przygotowanej tam wystawie znajdą się zdjęcia i eksponaty z wypraw w ubiegłym wieku. Będzie konkurs z rozkładania namiotu na czas, degustacja herbaty tybetańskiej i pokaz udzielania pierwszej pomocy w górach. Atrakcje będą dostępne w godz. 10.00-16.00.
W lokalu przy ul. Dworowej 13 można będzie jeszcze odwiedzić wystawę „Z archiwum Jerzego Kukuczki” ukazującej fenomen Złotej Dekady Himalaizmu Polskiego za pośrednictwem zgromadzonych przez Fundację Wielki Człowiek obiektów archiwalnych, takich jak: fotografie, filmy, dokumenty, sprzęt wspinaczkowy czy stroje z epoki. Wystawa jest czynna w godz. 15.00-21.00.
Więcej informacji o obu wydarzeniach TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*