Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach

Redakcja
Drugi weekend ferii nie będzie zachęcał do wychodzenia z domu. Ma być wietrznie i deszczowo. Jeśli ktoś jednak zdecyduje się spędzić czas „na mieście”, to być może skorzysta z naszych propozycji. Udanego weekendu.

SOBOTA

Lotny Antykwariat – kiermasz książek przeczytanych, MBP Katowice

Drugi w tym roku kiermasz odbędzie się w filii nr 17 przy ul. Krzyżowa 1. W ofercie znajdzie się literatura piękna polska i obca, bajki dla dzieci oraz powieści dla młodzieży. Każda książka będzie kosztowała tylko 3 zł. Płatność wyłącznie gotówką. Lotny Antykwariat potrwa od 9.00 do 14.00. Więcej TUTAJ.

Vintage Kato, Szałfynster (ul. Kochanowskiego 13)

Kolejna, już trzecia edycja, targów mody vintage odbędzie się pod hasłem vintage sale. Uczestnicy mogą liczyć na prawdziwe perełki w okazyjnych cenach. To impreza skierowana do miłośników mody tych, którzy cenią sobie ekologiczne podejście do ubioru. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 18.00. Więcej TUTAJ.

Kartky, Królestwo

Popularny raper po dość długiej nieobecności powraca do Katowic. Będzie można posłuchać utworów z najnowszej płyty „Depresja”, ale również starszych wydawnictw. Na scenie oprócz Kartky wystąpią EmKaTus, Morfina i Karol Krupiak, którzy gościnnie wystąpili na ostatnim krążku. Dodatkowo za beatbox będzie odpowiadał Domix. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety z ostatniej, trzeciej puli są dostępne TUTAJ.

ZESPÓŁ SZTYLETY x LOCHY I SMOKI w Mieście Ogrodów

Muzyka idealna do piwnicy, czyli punk, ale w trzech różnych odsłonach. W ramach cyklu Music Hub Live odbędzie się potrójny koncert. Zagrają Lochy i Smoki, Zespół Sztylety oraz Pure Bedlam. Jak zapowiadają organizatorzy, tym razem będzie jeszcze lepiej, bo z nową akustyką i oświetleniem. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 50 zł można kupić TUTAJ.

Drum&bass Night: Youphoria, CEL

Urodziny Breaky Vibes to już coroczna tradycja. Tym razem świętowanie będzie połączone z jubileuszem 10 lat na scenie drum&bass Detoxica, a gwiazdą wieczoru austriacka dj-ka o pseudonimie Youphoria. Wystąpi w Polsce po raz drugi, po świetnie przyjętym występie w sopockim Sfinks700 w maju 2023 roku. Wstęp w cenie od 30 złotych. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Katowicka giełda płytowa w Strefie Centralnej (pl. Sejmu Śląskiego 2)

Pierwsza w tym roku giełda dla miłośników muzyki i kolekcjonerów. W godz. od 10.00 do 15.00 będzie można poprzeglądać i kupić płyty winylowe i cd. Nie zabraknie nowych wydawnictw i poszukiwanych płyt z epoki. Więcej TUTAJ.

Hogwart ‘s Holidays Ice Show, Miasto Ogrodów

Show na pograniczu teatru fizycznego i cyrku, komedii i magii, łącząca sztukę cyrkową i łyżwiarstwo figurowe na sztucznej powierzchni lodu. Przedstawienie to kompletna historia z kostiumami, scenografią i sekwencjami wideo, pozwalająca zanurzyć się w magicznym świecie J.K. Rowling. Publiczność przejdzie przez peron 9¾, wezmą udział w meczu Quidditcha, a następnie wspólnie pokonają Czarnego Pana i udadzą się na bal uroczysty. Bilety na wydarzenie w cenie od 132 złotych można kupić TUTAJ. Spektakl rozpoczął się o godz. 18.00.

CAŁY WEEKEND

Laserowe potyczki, Hala Sportowa Józefowska

Okazja do bezpłatnego wypróbowania laserowego paintballa. LaserTag to sport zespołowy, w którym amunicja jest zastąpiona niewidzialna wiązką świetlną. Gracze w trakcie gry zostają zaopatrzeni w repliki laserowe oraz opaski z zestawem czujek, a arena do gry zostanie specjalnie przygotowana dmuchanymi przeszkodami. Chętni będą mogli wziąć udział w meczach przez cały weekend. Odbędą się w hali MOSiR-u przy ul. Józefowskiej 40. Mogą w nich uczestniczyć 7-osobowe drużyny. Dozwolone dla dzieci od 7 lat (grupy do 18 roku życia tylko z opiekunem). Zapisy telefoniczne pod numerem: 504 004 709. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*