Reklama

Wakacje nad Morzem Karaibskim. Z Katowic będzie latał największy samolot LOT-u

Redakcja
Powracają loty z Katowic na wyspę Haiti. W wakacje będzie można skorzystać z usług jednego z biur podróży i wybrać się nad Morze Karaibskie.

Loty na Dominikanę z Katowic. To jeden z najpopularniejszych kierunków w czasie pandemii. Oferta lotów z Pyrzowic za ocean jest coraz bogatsza. Od przełomu lutego i marca 2021 roku można stąd polecieć na wakacje nie tylko na Dominikanę oraz Cancun w Meksyku. W listopadzie ubiegłego roku rozpoczęły się bezpośrednie loty do Varadero na Kubie. W wakacje 2022 roku dochodzi kolejna propozycja.

Biuro podróży Itaka ogłosiło, że podczas letniego sezonu realizowane będą rejsy czarterowe z Katowice Airport do najbardziej na wschód wysuniętego przylądka Punta Cany w Dominikanie. Sam kierunek nie jest nowością, ale loty będą obsługiwane po raz pierwszy największym samolotem we flocie Polskich Linii Lotniczych LOT. Boeing 787 „Dreamliner” w wersji 9 może zabrać na pokład aż 294 pasażerów w trzech klasach – 24 w biznesowej, 21 w ekonomicznej premium i 249 w ekonomicznej. Zgodnie z zapowiedziami Itaki, lotowski Boeing 787-9 po raz pierwszy obsłuży wakacyjną trasę z Pyrzowic do Punta Cany 4 czerwca 2022 roku. Przy wykorzystaniu Dreamlinera rejsy odbywać będą się co tydzień, minimum do końca października 2022 roku.

Czartery to ważny segment ruchu pasażerskiego w Katowice Airport. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa, loty na zlecenie biur podroży z Pyrzowic w dalszym ciągu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Od stycznia do końca listopada 2021 roku z siatki połączeń czarterowych pyrzowickiego lotniska skorzystało ponad 1,2 mln pasażerów – to 58% wszystkich osób, które podróżowały z Katowice Aiport podczas pierwszych jedenastu miesięcy 2021 roku. Dla porównania, w rekordowym 2019 roku – ostatnim przed wybuchem pandemii – w segmencie ruchu czarterowego odnotowano 2 mln podróżnych, co stanowiło 41,4% wszystkich obsłużonych osób, których ogółem było 4,84 mln


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*