Reklama

Ukraińska niskokosztowa linia uruchomi loty z lotniska w Pyrzowicach

Redakcja
W letniej siatce połączeń lotniska „Katowice” w Pyrzowicach pojawi się kolejne połączenie do Kijowa. Będzie je obsługiwać ukraińska niskokosztowa linia SkyUp. Będzie to pierwsze połączenie tej linii z Pyrzowic.

Pierwszy loty z Pyrzowic na lotnisko Kijów-Boryspl mają się odbyć  29 maja. Kierunek będzie obsługiwany w każdy wtorek, czwartek i sobotę.

W rozkładzie „Lato 2021” nowy kierunek z Pyrzowic na Ukrainę planuje uruchomić również Wizz Air. Inaugurację trasy do Zaporoża, która obsługiwana będzie w każdy wtorek i sobotę, linia zaplanowała na 30 marca 2021 roku.

Obecnie w ramach rozkładu „Lato 2021” w sprzedaży z Pyrzowic dostępnych jest siedem tras na Ukrainę.  Wizz Air oferuje loty do Kijowa-Żulany, Odessy, Lwowa i Zaporoża, Ryanair do Kijowa-Boryspol i Odessy, a SkyUp do Kijowa-Boryspol. Na wspomnianych trasach linie lotnicze planują wykonywać łącznie 19 rejsów tygodniowo.

SkyUp Airlines jest prywatną ukraińską linią lotniczą. Wykonuje przewozy czarterowe i niskokosztowe loty regularne.

Flota samolotów należących do linii SkyUp składa się z 11 Boeingów 737 średniego zasięgu. Przeciętny wiek maszyn wynosi 12 lat.


Tagi:

Komentarze

  1. Arek 8 lutego, 2021 at 12:58 pm - Reply

    Oczywiście Ukraińców nie obowiązują żadne kwarantanny, wystarczy że ma wynik testu na Covida, który może sobie kupić u handlarzy pod dworcem czy lotniskiem…. Bo kto będzie sprawdzać wiarygodność takiego dokumentu??? Pieczątki są, podpisy są…. Za pieniądze wszystko tam można kupić, łącznie z dyplomami uczelni

Dodaj komentarz

*
*