Reklama

W środę rozpoczyna się Europejski Kongres Gospodarczy. Może być problem z parkowaniem

Trwają ostatnie przygotowania do EKG.

G. Ż.
Jutro w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku rozpoczyna się Europejski Kongres Gospodarczy. Zarejestrowało się około 7,5 tysiąca uczestników. To oznacza, że każdego dnia średnio w EKG uczestniczyć będzie 2,5 tys. osób. Dlatego organizatorzy apelują, żeby nie przyjeżdżać do MCK samochodem. Miejsc parkingowych na pewno nie wystarczy  dla wszystkich.

Do dyspozycji kongresowych gości będzie parking w strefie kultury, przy ul. Olimpijskiej (wzdłuż NOSPR). Jego część zlokalizowana najbliżej MCK przeznaczona zostanie dla VIP-ów. Oni będą mogli z niego korzystać bezpłatnie. Pozostałe miejsca będą dostępne dla wszystkich, z tym że za postój trzeba będzie zapłacić 25 zł. – Rekomendujemy by pozostawiać samochody w innych częściach miastach lub korzystać z komunikacji miejskiej – mówi Marta Stach, rzecznik Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Parking strefa kultury

Do wyboru gości pozostaną jeszcze parkingi przy ul. Olimpijskiej, Al. Korfantego i ul. Góreckiego. Trzeba jednak pamiętać, że są one ogólnodostępne i codziennie swoje samochody zostawiają na nich pracownicy okolicznych biur i instytucji.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*