Reklama

Rząd przyjedzie na Europejski Kongres Gospodarczy

Jerzy Buzek, Jerzy Polaczek i Wojciech Kuśpik.

Grzegorz Żądło
Kilku ministrów ma przyjechać na Europejski Kongres Gospodarczy, który w dniach od 18 do 20 maja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku. Wśród gości będzie minister rozwoju Mateusz Morawiecki wraz z sześcioma wiceministrami, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz prawdopodobnie Anna Strężyńska, minister cyfryzacji.

To ósma edycja EKG, ale pierwsza po zmianie władzy. Nie było wiadomo jak przedstawiciele nowego rządu odniosą się do imprezy, którą od samego początku współtworzy były premier Jerzy Buzek. Obecny na piątkowej konferencji prasowej poseł PiS Jerzy Polaczek zapewnił jednak, że w Katowicach pojawi się silna rządowa reprezentacja. –  Ma to wyraz symboliczny, a z drugiej strony jest realną odpowiedzią na potrzeby świata gospodarki – mówił Polaczek. Dodał, że organizatorzy EKG mogą liczyć na duże wsparcie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które pomaga w zapraszaniu gości z Europy i świata.

Już teraz wiele wskazuje na to, że pod względem liczby uczestników tegoroczny kongres może być rekordowy. – W pierwszym dniu rejestracji zgłosiło się 867 osób, a w niecały tydzień liczba zarejestrowanych doszła do dwóch tysięcy – wylicza Wojciech Kuśpik, inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. – Jak co roku, staramy się znajdować tematy, które są istotne dla przyszłości Polski i Europy. Tym razem będą to przede wszystkim trudne otoczenie geopolityczne Europy i jego wpływ na biznes oraz digitalizacja gospodarki.

Nowością będzie w tym roku impreza towarzysząca dla młodych firm, czyli tzw. start-upów. Chodzi w niej m.in. o skojarzenie przedstawicieli dużych korporacji z właścicielami małych, ale innowacyjnych firm.

Przy okazji EKG odbędą się też m.in. konwent marszałków oraz program „Liderzy Przyszłości”, czyli spotkania managerów i biznesmanów ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego.

Szczegółowy program kongresu można znaleźć tutaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*