Reklama

W sobotę akcja sprzątania os. Witosa

Redakcja
W najbliższą sobotę wszyscy chętni będą mogli włączyć się do akcji sprzątania os. Witosa. To czwarte miejsce z tegorocznej edycji inicjatywy SprzątaMY dzielnice. W sobotę będzie można się przyczynić do uprzątnięcia pokopalnianej hałdy.

SprzątaMy Dzielnice to akcja społeczna organizowana cyklicznie przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty i Urząd Miasta w Katowicach. W tegorocznej edycji mieszkańcy wybrali pięć terenów, które chcą wspólnie posprzątać. Po Załężu, Giszowcu i Koszutce przyszła kolej na os. Witosa.

W Załężu akcja zgromadziła 40 uczestników, a w Giszowcu ponad setkę. Koszutkę sprzątało pięćdziesiąt osób, ale tu z kolei był rekordowy zbiór: śmieci wypełniły pięć kontenerów, a dodatkowo uzbierało się sporo stłuczki, darni i śmieci, którą mieszkańcy zgarnęli ze ścieżki biegnącej wzdłuż byłego nasypu kolejowego, między ulicami Stęślickiego a Słoneczną. Rekordowa była też liczba znalezionych opon, bo aż 50.

Kolejna akcja zorganizowana zostanie na os. Witosa, na tyłach tzw. Niebieskich Bloków, przy ul. Kossutha, na terenie pokopalnianej hałdy. Dziś to malowniczy teren porośniętym zielenią, ale bardzo zaśmiecony. Do akcji zgłosił go pan Krzysztof, a poparło go 385 osób w internetowym głosowaniu.

Wszyscy chętni zbierają się w sobotę, 25 maja, o godz. 10, przy ul. Stanisława Kossutha 7. Jak zawsze uczestnicy sprzątania dostaną rękawice i worki do selektywnej zbiórki odpadów. Na miejscu będą toi – toie z umywalkami i kontenery, które po akcji zostaną wywiezione przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Akcję koordynuje Stowarzyszenie Wolnej Herbaty, które na zakończenie zaprasza wszystkich na grilla, z potrawami mięsnymi i wegańskimi. Jak zawsze nie zabraknie katowickiej kranówki, serwowanej przez Katowickie Wodociągi, a także herbaty, owoców i ciastek. Warto zabrać naczynia wielorazowego użytku, w tym kubek czy sztućce.

SprzątaMy Dzielnice to element projektu KATOobywatel, realizowanego przez Urząd Miasta w Katowicach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*