Reklama

W samo południe wyruszy Orszak Trzech Króli w Katowicach [TRASA]

Zdjęcie archiwalne.

G. Ż.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 12 przed katedrą Chrystusa Króla, a zakończy na placu przed Spodkiem. Pomiędzy tymi lokalizacjami będzie kursować specjalny autobus.

Formowanie orszaku zacznie się o godz. 11:30, tuż po Mszy św. odprawionej w katedrze. Start planowany jest na godz. 12. Uczestnicy przemarszu pójdą ul. Wita Stwosza w kierunku pl. Miarki. Tam, przy skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego, zostanie odegrana pierwsza scenka, przygotowana przez uczniów XIV LO im. mjr Henryka Sucharskiego. Kolejna scenka została zaplanowana przy kinoteatrze Rialto, a odegrają ją uczniowie Szkoły Świętego Jacka. Później orszak dojdzie do ul. Dworcowej i skieruje się w ul. Pocztową. Na pl. Kwiatowym odbędzie się trzecia scenka, przygotowana przez 6 Wspólnotę Neokatechumenalną. Z rynku al. Korfantego uczestnicy przemarszu pójdą w kierunku Pomnika Powstańców Śląskich, gdzie czekać będzie ostatnia już scenka. Za jej przygotowanie odpowiada Wspólnota Anglojęzyczna.

Orszak Trzech Króli zakończy się na placu przed Spodkiem. Tam odbędzie się koncert kolęd kolęd w wykonaniu zespołu Małe TGD.

Organizatorzy orszaku przygotowali specjalny transport dla uczestników. W godz. 10:30-12 oraz 15-16:30 autobus będzie kursował pomiędzy parkingiem przy NOSPR a katedrą.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*