Reklama

W Piotrowicach otwiera się sklep charytatywny „Przyjaciele”

G. Ż.
W czwartek 7 grudnia w Piotrowicach otwiera się sklep charytatywny „Przyjaciele”. Można w nim będzie kupić m.in. odzież, zabawki, gry, płyty czy książki. Sklep będzie czynny od wtorku do soboty.

„Przyjaciele” to inicjatywa Fundacji Prowitalni, która zajmuje się propagowaniem zdrowego stylu życia. Jak mówi prezes fundacji, Aleksandra Jonczy, dochody z prowadzenia sklepu mają być przeznaczane na działalność statutową. – Od dwóch lat prowadzimy akademię zdrowia. Chcemy, żeby to było także miejsce spotkań i warsztatów prozdrowotnych. Nie ukrywam, że jesteśmy uzależnieni od różnego rodzaju grantów. Dodatkowy dochód ze sklepu pozwoli nam na rozwinięcie naszej działalności.

Idea sklepu „Przyjaciele” jest prosta. Będą w nim sprzedawane rzeczy podarowane przez ludzi. Muszą być w dobrym stanie, tak, żeby nadawały się do ponownego użycia. W dniu otwarcia będzie można kupić m.in. ocieplane kurtki w cenie od 50 do 120 zł, koszulki (10-45 zł), książki (przewodniki, podróżnicze i o zdrowiu) w cenie od 10 do 50 zł, zabawki i różnego rodzaju gry dla dzieci, dużo wydań National Geographic, a także płyty i buty do tańca flamenco czy rolki.

Sklep „Przyjaciele” mieści się przy ul. Armii Krajowej 81 i będzie czynny we wtorki i środy od godz. 11 do 18, w czwartki i piątki od 9 do 17, a w soboty od 9 do 13.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*