Reklama

W ostatniej chwili cofnęła się na pasach. Policja szuka kierowcy, który prawie potrącił rowerzystkę

Redakcja
Gdyby nie odpowiednia reakcja, kobieta prowadząca rower zostałaby potrącona na pasach. Mikołowska komenda opublikowała nagranie z jednego z przejść dla pieszych i prowadzi czynności w tej sprawie.

Bardzo blisko wypadku na „wiślance”. Do niebezpiecznej sytuacji na jednym z przejść dla pieszych w Mikołowie doszło w poniedziałek, 11 września. Około godziny 19.00 dwie osoby z rowerami chciały przedostać się na drugą stronę DK81. Kierowca, z którego kamery pochodzi nagranie, zatrzymał się na prawym pasie i przepuścił ich. Jednak drugi, jadący lewym pasem kierowca najprawdopodobniej nawet nie zwolnił, choć na sąsiednim pasie musiał widzieć stojące auto.

Samochód marki Opel przejeżdża ze sporą prędkością tuż obok kobiety prowadzącej rower. Piesza w ostatnim momencie cofa się i nie dochodzi do potrącenia. Jak informuje policja, możliwe, że wszystko skończyło się dobrze dzięki temu, że idący za rowerzystką mężczyzna krzyczał, by ostrzec ją przed jadącym lewym pasem autem.

Sprawcy wykroczenia drogowego grozi wysoka grzywna. Policjanci mikołowskiej komendy prowadzą postępowanie w tej sprawie i apelują do kierowców oraz pieszych o przestrzeganie przepisów, wzmożoną czujność oraz szczególną uwagę w rejonach oznakowanych przejść.


Tagi:

Komentarze

 1. Bartek 15 września, 2023 at 10:03 am - Reply

  tam powinny być światła. Zwłaszcza po zmianie przepisów trzeba by wszystkie przejscia na dwu pasmowkach przebudować.

  • DD 15 września, 2023 at 1:47 pm Reply

   Tak, najlepiej zielone światło dla rolnictwa, ale może nie pamiętasz tych czasów.

   • Bartek 15 września, 2023 at 10:17 pm Reply

    co ty gadasz? szybkie drogi dwupasmowe wymagają zabezpieczenia pieszego. Światła wzbudzane dotknięciem nikomu by nie zrobiły krzywdy.

 2. P Śl 14 września, 2023 at 2:25 pm - Reply

  To coś nowego, że na dwupasmowych drogach jest taka dzicz?

 3. kukura 14 września, 2023 at 12:11 pm - Reply

  Pewnie Były Mieszkaniec.

 4. koala 14 września, 2023 at 10:05 am - Reply

  Grzywna? Za coś takiego powinna być sprawa o próbę zabójstwa z zamiarem ewentualnym

Dodaj komentarz

*
*