Reklama

W niedzielę bezpłatne badania przed Spodkiem. Będą też występy artystyczne

Redakcja
W tym roku centralne obchody Światowego Dnia Serca odbędą się w Katowicach. Od godz. 10 przed Spodkiem będzie można skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów. Po południu na scenie rozpoczną się występy artystyczne. Zaśpiewają m.in. Michał Szpak i Majka Jeżowska.

Celem organizowanego w ponad 120 krajach Dnia Serca jest profilaktyka chorób układu krążenia. Co roku właśnie one odpowiedzialne są za około 17,5 mln przedwczesnych zgonów. W niedzielę 24 września przed Spodkiem lekarze specjaliści i zaproszeni goście będą promować zdrowy styl życia. Od godz. 10  Marzena Rogalska wraz z Krzysztofem Respondkiem zapraszać będą do wysłuchania porad lekarzy, badań i udziału w konkursach. Będzie można wziąć udział w specjalistycznych badaniach (pomiar ciśnienia, EKG, pomiar cholesterolu), w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy oraz poznać zasady zdrowego odżywiania. Będą też atrakcje dla dzieci.

W rozmowy na scenie na temat zdrowego trybu życia zaangażują się eksperci medyczni, dietetycy, sportowcy i znani goście, m.in. Agata Młynarska, Robert Korzeniowski i Remigiusz Rączka, który zaprosi uczestników do swojego kulinarnego namiotu pełnego zdrowych potraw.
Od godz. 12 na scenie głównej zaprezentują się m.in: Majka Jeżowska, Kabaret RAK, grupa taneczna TAP DANCE z Domu Kultury „Koszutka” i Michał Szpak. Na finał zagra zespół PECTUS.
Dzień Serca zakończy się o godz. 16. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*