Reklama

W Mysłowicach internet zostanie podłączony do koszy na śmieci

G. Ż.
Mysłowice podpisały umowę z firmą Orangę, której efektem będzie podłączenie koszty na śmieci do internetu. Po co? Specjalne urządzenie prześlą sygnał, kiedy kubły będą przepełnione. Dzięki temu łatwiej będzie ustalać harmonogram odbioru odpadów.

Inteligentne zarządzanie odpadami nie powinno się ograniczać jedynie do przekazywania przez kosz informacji – poprzez sieć mobilną – że jest zapełniony. Równie ważne jest, by system zarządzający całym procesem komunikował się z pojazdami zbierającymi odpady i zmieniał ich trasę, by taki kosz opróżnić. Dzięki integracji z nawigacją, powinien dobrać optymalną trasę przejazdu. A zebrane dane powinny wskazywać np. gdzie pojemników powinno być więcej, w jakich terminach powinny być opróżniane czy prognozować potrzeby miasta na przyszłość – wyjaśnia Sebastian Grabowski, dyrektor IoT i Zaawansowanych Technologii w Orange Polska.

Technologia CAT-M1 działa w oparciu o sieć mobilną 4G Orange Polska. Pozwala ona na przesyłanie danych między urządzeniami – czujnikami, serwerami, systemami i może obsłużyć ich nawet milion na kilometr kwadratowy.

Pilotaż w Mysłowicach obejmie montaż 40 urządzeń zarówno na ogólnodostępnych koszach miejskich, jaki  tych przy domach prywatnych. Pierwsze urządzenia mają się pojawić za kilka dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*