Reklama

Tak wygląda logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Łukasz Kądziołka
Logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii wybrane. Litera „M” ma się zmieniać w zależności od tego w jakim kontekście będzie używana. Zwycięzca międzynarodowego konkursu został wyłoniony po dwóch miesiącach. Teraz dostanie kilkanaście tysięcy złotych i propozycję przygotowania księgi znaku.

Różowa litera „M” i matematyczny znak większości. Tak wygląda nowe logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Władze GZM ogłosiły konkurs nieco ponad 2 miesiące temu. Został on rozstrzygnięty w ubiegły piątek. Dzisiaj, podczas sesji zgromadzenia metropolii, została zaprezentowana nowa identyfikacja wizualna. – W zwycięskim logo najbardziej doceniam zaproponowane przez autora sposoby w jakie można je rozwinąć i przetworzyć. Ta otwartość tego logotypu wydaje mi się bardzo ważna – mówi Maciej Siuda ze School of Form w Poznaniu, członek komisji konkursowej. Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się pięć zespołów. Na stworzenie znaku graficznego uczestnicy mieli miesiąc. Autorem zwycięskiej pracy jest pracownia Atelier Szeski Pawła Miszewskiego.

– Nie jesteśmy organizacją, która skupia się na jednym zadaniu. Mamy wiele kontekstów, w których będziemy używać nasze logo jak np. transport publiczny, smart city, ochrona środowiska. Myślę, że w każdym z tych obszarów chcielibyśmy mieć dedykowaną identyfikację. Nasze logo musi przeobrażać się i zmieniać, aby opisywać te obszary. Zwycięski projekt daje nam takie możliwości – uzasadniał wybór Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Każda z pracowni, która dostała się do finału, otrzyma po 3 tys. zł nagrody. Autor wyłonionego logo dostanie dodatkowo 17 tys. zł oraz propozycję przygotowania księgi znaku dla metropolii.


Tagi:

Komentarze

 1. wet 29 maja, 2019 at 10:43 am - Reply

  a co to jest?
  Znak MAtki Boskiej ?

 2. Bart 10 września, 2018 at 7:48 pm - Reply

  Czekamy na kolejny protest Sosnowca i/lub Gliwic, bo w logu znajduje się dominacja Katowic w postaci symbolu serca 🙂

  • MG 11 września, 2018 at 1:38 pm Reply

   Bardzo możliwe. Mogą też powiedzieć, że litera „M” w logo faworyzuje Mierzęcice, Mikołów lub Mysłowice…

Dodaj komentarz

*
*