Reklama

W końcu wiadomo w jaki sposób kierowcy powinni parkować na ul. Dworcowej

Zdjęcie archiwalne.

Grzegorz Żądło
Wracamy do tematu parkowania na ul. Dworcowej. Po naszych kolejnych tekstach i pytaniach, na ulicy pojawi się w końcu znak, który będzie określał sposób postoju w północnej części parkingu. Do tej pory kierowcy parkowali tu jak chcieli i zajmowali część chodnika.

O parkowaniu na ul. Dworcowej pisaliśmy kilka razy. Ostatnio w kontekście zastawiania przez kierowców części chodnika przy północnej stronie parkingu (w pobliżu hotelu Diament). Mimo powtarzanych kilka razy pytań, nie dostaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, czy parkowanie w tym miejscu ma się odbywać w sposób prostopadły, czy równoległy. Katowicka Agencja Wydawnicza tłumaczyła w imieniu MZUiM, że do 30 czerwca na Dworcowej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu, a kierowcy powinni stosować się do znaków. Problem w tym, że znaku określającego sposób parkowania nie było. Ma się pojawić jeszcze dziś (piątek) albo w poniedziałek.

Zarówno w stałej, jak i czasowej organizacji ruchu parkowanie pojazdów po północnej stronie ulicy Dworcowej powinno się odbywać w sposób równoległy do osi jezdni. Na wniosek inwestora przebudowy budynku przy ulicy Dworcowej (starego dworca – przyp. red.), tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca sierpnia. Uwzględniając występujące dotychczas sytuacje nieprawidłowych zachowań kierujących, w organizacji ruchu zastosowane będzie dodatkowe oznakowanie sposobu parkowania – poinformował nas Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej. Dodał, że  „jednostką zobowiązaną i właściwą do niezwłocznego wprowadzenia dodatkowego oznakowania jest inwestor przebudowy budynku.”

Warto dodać, że kierowcy samochodów osobowych będą mogli w tym miejscu parkować tylko do czasu wprowadzenia stałej organizacji ruchu.

Docelowo ta część parkingu na ul. Dworcowej przewidziana jest jako miejsce parkingowe dla autobusów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*