Reklama

W Katowicach odbędzie się Światowe Forum Miejskie

Marcin Krupa i Jerzy Kwieciński.

Grzegorz Żądło
W Katowicach odbędzie się kolejna impreza organizowana przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jak poinformował dzisiaj Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju, w 2022 roku w stolicy woj. śląskiego odbędzie się Światowe Forum Miejskie.

Światowe Forum Miejskie to jedna z dwóch najważniejszych imprez, które organizuje cyklicznie, co parę lat ONZ i najważniejsze wydarzenie organizowane przez agendę UN-HABITAT. Ostatnie forum w Kuala Lumpur zgromadziło ponad 20 tysięcy przedstawicieli ze 164 krajów. Sądzimy, że za trzy lata w Katowicach tych uczestników będzie jeszcze więcej. Udało nam się przekonać innych, że Katowice są symbolem transformacji, którą przeszła Polska. Katowice są miastem, w którym historia poprzemysłowa, architektura poprzemysłowa splata się z taką opowieścią o dokonaniu pięknej transformacji – mówił minister podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Minister dodał, że Polska miała dużą konkurencję. Na pierwszym etapie pretendowania pojawiły się kandydatury Meksyku, Petersburga, a na ostatniej prostej Katowice rywalizowały z Dortmundem.


Tagi:

Komentarze

 1. Michał 23 maja, 2019 at 10:37 am - Reply

  Mieszkańcy kibicują i chcą stadionu

 2. Michał 23 maja, 2019 at 10:35 am - Reply

  Właśnie.
  Głównie dla mieszkańców.

 3. Michał 23 maja, 2019 at 4:51 am - Reply

  Centrum Kongresowe usytuowane nie wiadomo po co, w centrum miasta.
  Miejskie obiekty sportowe porozbijane po kontach miasta.
  Osiedla mieszkalne budowane na terenach zielonych, przeznaczonych dla wypoczynku mieszkańców.
  Ogólny brak parkingów w mieście.
  Tematy do debaty z życia miasta Katowice wzięte.

  • Piotr 23 maja, 2019 at 7:37 am Reply

   Po to jest centrum miasta, żeby tam były obiektu użyteczności publicznej.

   • Michał 23 maja, 2019 at 11:02 am Reply

    Centrum Kongresowe. Jakoś tam nigdy nie byłem jako mieszkaniec Katowic.

 4. ss 22 maja, 2019 at 3:40 pm - Reply

  Prezydent powinien dbac o mieszkancow Katowic a nie o deweloprerow i oraganizowac imprezy na które sa wykładane setki tysięcy złotych!!!!! my mieszkancy nic z tego nie mamy!!!!! niech pan Krupa poatrzy ile mieszkancow ucieka z tego miasta taka polityk nie dziwie się ze około 3 tys ludzi malej miasto co roku ale krupa udaje ze się nie dzieje skoro to według niego takie super miasto do mieszkania to czemu caly czas liczba ludzi maleje !!!!! nie dla takich imprez typu off Tauron itp. niech wkoncu te pieniądze zostaną wydawane na mieszkancow a nie na kolesi którzy orgazmizuja tego typu imprezki !!! mam nadzieje ze kiedyś zacznie ktoś zadzic tym miastem dla kogo będą najważniejsi mieszkancy katowic a nie deweloperzy!!!

 5. Anna 22 maja, 2019 at 1:15 pm - Reply

  W Katowicach same imprezy nie dla mieszkańców. Bo co mieszkańcom daje Europejski Kongres Gospodarczy, czy to nowe badziewie. Stadionu nie ma, bo po co, ale co chwila jakieś denne imprezki dla przyjezdnych. Gliwice jakoś potrafią robić rzeczy dla mieszkańców, a Katowice tylko na pokaz dla decydentów i gości z każdego zadupia tylko nie dla Katowiczan. Ja już się z tym pogodziłam. W sierpniu przenoszę się do Warszawy, bo tutaj zawsze będzie takie dno, dopóki rządzi ta ekipa.

  • Piotr 23 maja, 2019 at 7:38 am Reply

   Mieszkańcy nie kibicują drużynie piłkarskiej i nie chcą stadionu.

Dodaj komentarz

*
*