Reklama

W Katowicach będzie można naładować samochód za darmo

Gniazdo ładowania w Nissan Leaf znajduje się obok maski samochodu. fot. materiały prasowe Nissan

Ł. K.
Obok jednego z banków w centrum Katowic powstanie punkt do ładowania pojazdów elektrycznych. Będzie z niego mógł skorzystać każdy. Z punktu będą również korzystali pracownicy banku, którzy dostaną elektryczne samochody.

To na razie pilotaż, ale w przyszłości stanowisk może być więcej. ING Bank Ślaski zamierza sprawdzić czy stacje ładowania będą wykorzystywane przez klientów. – Chcemy stawiać je przed naszymi siedzibami, żeby nasi klienci mogli podładować swoje samochody – mówi Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING. Ładowarka pojawi się wkrótce w Katowicach obok oddziału banku przy ul. Sokolskiej. Wybrana została już lokalizacja, a miasto wydało pozwolenie na postawienie punktu ładowania.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach można wypożyczyć samochód elektryczny na minuty. Rusza nowa aplikacja mobilna

Na razie będzie to jedna stacja od strony ul. Chorzowskiej, ale niewykluczone, że pojawią się kolejne. Wszystko zależy od zainteresowania. Stacja ma też służyć pracownikom banku. Będą mieli do dyspozycji dwa samochody Nissan Leaf o napędzie elektrycznym. Stacja w centrum Katowic pojawi się za kilka tygodni. Każdy będzie mógł skorzystać z niej za darmo.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach będzie można wypożyczyć elektryczny samochód


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*