Reklama

W Gdańsku wypłacił pieniądze z konta mieszkanki Katowic. Policja szuka tego mężczyzny

Redakcja
Oszust wypłacił pieniądze z cudzego konta. Policjanci z Katowic szukają mężczyzny, który wykorzystał aukcję internetową i płatność Blik do kradzieży pieniędzy.

Oszustwo metodą na „Blik”. Policjanci z Katowic szukają sprawcy oszustwa, do którego doszło 4 listopada 2021 roku. Podejrzewany nawiązał kontakt z kobietą, która wystawiła rzeczy na sprzedaż na aukcję internetową, w celu potwierdzenia transakcji. Wykorzystując możliwość płatności Blikiem, wysłał kobiecie link, żeby pobrała zapłatę. W ten sposób mężczyzna zdobył dane numeru karty oraz kodu CCV. W efekcie kobieta została oszukana i z jej konta bankowego został skradziony 1 tys. złotych. Mężczyzna, którego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu, wypłacił pieniądze z bankomatu zlokalizowanego w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 92/98.

Świadkowie zdarzenia oraz osoby, które rozpoznają widocznego na zdjęciach mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr telefonu  47 85 123 10, 47 85 15 11 lub pod adresem e-mail: [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*