Reklama

W Dolinie Trzech Stawów powstał pumptrack

G. Ż.
W Dolinie Trzech Stawów zakończyła się budowa pumptracka. To projekt z Budżetu Obywatelskiego z 2022 roku, którego realizacja mocno się opóźniła.

Pumptrack w Dolinie Trzech Stawów to pomysł, który zebrał ponad 8 tys. głosów w Budżecie Obywatelskim w 2022 roku. Projekt zakładał budowę dwóch torów dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Młodsze dzieci mogą już skorzystać z toru mini pump, którego długość wynosi 32 m, a szerokość 1,5 m. Natomiast easy pumptrack jest przeznaczony dla użytkowników bardziej zaawansowanych. Długość trudniejszego toru to 243 m, a szerokość 1,7 m. Nawierzchnia torów została wykonana z twardej mieszanki mineralno-asfaltowej.

Pierwsze prace ziemne na terenie dawnego boiska przy stawie Łąka ruszyły na początku października 2023 roku. Umowa z wykonawcą, którym była firma 4FUN Sp. z o.o. z Jeleniej Góry, została podpisana 12 września 2023 roku. Wykonawca miał od tego momentu 4 miesiące na zakończenie prac. Zgodnie z zapowiedzią, miały potrwać do końca stycznia, ale znacznie się przedłużyły.

Pumptrack powstał w pobliżu stawu Łąka, przy boisku do rugby. Na usypanych górkach powstały tory, a z boku skarp ułożona została trawa z rolki. Teren wokół został obsiany trawą, ale nie miała ona jeszcze szansy urosnąć. Są tu też trzy stojaki na śmieci, dwie ławki i kosz na śmieci.


Tagi:

Komentarze

 1. iwona 20 maja, 2024 at 1:30 pm - Reply

  super inwestycja, ale na opóźnieniu – tzn. karach umownych rozumiem, że miasto zarobiło? ewentualnie potrąciło z wynagrodzenia, jak to się dzieje w normalnym świecie…

 2. Parkingowy 19 maja, 2024 at 11:59 pm - Reply

  I gdzie się teraz pochowali ci od zaspokajania w pierwszej kolejności podstawowych potrzeb? 🙂

  • uzurpator 20 maja, 2024 at 8:55 am Reply

   Pump track jest podstawową potrzebą. Moją.

  • dan 20 maja, 2024 at 7:33 am Reply

   wiesz ile kamiennic możnaby wyremontować za te piniondze ? 😉

Dodaj komentarz

*
*