Reklama

W Bogucicach powstanie duży parking

Szymon Kosek
O budowę parkingu przy ulicy Lubuskiej zabiegali mieszkańcy. Dzięki nowemu miejscu na 184 samochody na osiedlu będzie nie tylko wygodniej, ale i bezpieczniej.

Parking będzie się ciągnął od bloku przy Lubuskiej 19 po blok przy Kurpiowskiej 7. –Walczyliśmy o to 3 lata – mówi Urszula Koniecko, przewodnicząca rady jednostki pomocniczej w Bogucicach. Starania rady i lokalnych społeczników odniosły skutek. Do końca czerwca Miejski Zarząd Ulic i Mostów ma wybudować parking między ulicami Lubuską i Bohaterów Monte Cassino.

– Mieszkańcy nie mieli gdzie parkować, dlatego zostawiali swoje samochody na klepisku. Miasto zdecydowało się im pomóc – mówi Piotr Handwerker dyrektor katowickiego MZUiM-u. Nawierzchnia parkingu będzie wykonana z kostki betonowej. Jego budowa pochłonie ok. 1 mln 600 tys. złotych. Jak podkreśla Koniecko, inwestycja była potrzebna również ze względów bezpieczeństwa. – Kierowcy, nie mając gdzie zostawić samochodu, często parkowali tuż pod drzwiami do klatek schodowych. To bardzo utrudniało dojazd na przykład karetkom – mówi.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*