Reklama

Uzdrawiająca moc tlenu. Tlenoterapia hiperbaryczna w Katowicach!

W Katowicach otwarto nowy gabinet tlenoterapii z komorą hiperbaryczną. Poprawia zdolności regeneracyjne organizmu, oczyszcza organizm oraz skutecznie leczy wiele schorzeń i dolegliwości. O tym jak bardzo tlen jest nam potrzebny do życia nie trzeba nikogo przekonywać.

Czym jest HBOT czyli Hiperbaryczna terapia tlenowa? To nieinwazyjna i bezbolesna terapia polegająca na oddychaniu 100% czystym tlenem w komorze hiperbarycznej pod ciśnieniem. HBOT wykorzystuje to podwyższone ciśnienie do dostarczania tlenu do tkanek znacznie skuteczniej niż można to osiągnąć w normalnych warunkach.

Zwykle polegamy na naszych czerwonych krwinkach, aby przenosić tlen z płuc do naszych tkanek. Przy podwyższonym ciśnieniu, tlen rozpuszcza się w osoczu krwi i wszystkich innych płynach ustrojowych. Ten dodatkowy tlen przyspiesza i poprawia naturalną zdolność organizmu do leczenia.

HBOT zyskuje międzynarodowe uznanie jako jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej dynamicznych terapii dostępnych dla wielu schorzeń.

Dzięki zwiększonemu dotlenianiu komórek i lepszemu dostarczaniu składników odżywczych do tkanek, wspomaga ich rewitalizację, zapobiegając uszkodzeniom dążącym do powstania nowotworów. Wspomaga profilaktykę podczas leczenia.

Komora hiperbaryczna powoduje aż 8-krotny wzrost komórek macierzystych bez przeszczepu i powikłań.

Dzięki komórkom macierzystym, organizm odzyskuje zdolność do samowyleczenia.

Terapia tlenem ma niezwykle korzystny wpływ na wspomaganie leczenia chorób obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jej wykorzystanie m.in. umożliwia naprawę i tworzenie nowych naczyń krwionośnych w mózgu. Wpływa na choroby neurologiczne takie jak: udar mózgu, stwardnienie rozsiane, chorobę Alzheimera, Parkinsona.

Tlenoterapia to jedna z najlepszych metod leczenia stopy cukrzycowej.

Jak wykazują badania, zastosowanie HBOT w leczeniu skojarzonym stopy cukrzycowej prowadzi bądź do całkowitego zagojenia się ran, bądź do znacznej poprawy stanu miejscowego, co zapobiega amputacjom lub pozwala na ograniczenie ich zakresu.

Coraz bardziej doceniają ją sportowcy, ponieważ gwarantuje szybszą regenerację po ciężkim, wysiłkowym treningu, redukuje deficyt tlenowy i pozwala szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji. Zwiększa się także ilość molekuł ATP oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni. Poprawia metabolizm i zmniejsza poziom odwodnienia organizmu.

Szczególnym uznaniem cieszy się na całym świecie w przypadku leczenia dzieci z autyzmem. Poprawia komunikowanie się i zdolności poznawcze.

Kolejnym szerokim zastosowaniem jest dermatologia. Skutecznie pomaga w leczeniu szeregu patologii niedokrwiennych chorób zakaźnych, zapalnych i autoimmunologicznych na powierzchni skóry.

Jest wykorzystywana również w ortopedii i reumatologii. Terapia w komorze ma korzystne działanie na przebieg procesów metabolicznych i regeneracyjnych zachodzących w tkance kostnej, chrząstce i strukturach okołostawowych. Ponadto ma działanie przeciwbólowe.

Tlenoterapia pomaga w walce z negatywnymi skutkami smogu. Pomaga usunąć z organizmu nagromadzone toksyny i poprawia ogólny stan zdrowia.

Istnieją badania donoszące o przeciwdepresyjnym działaniu tlenoterapii hiperbarycznej.  A poprawa nastroju idzie w parze z korzyściami, jeśli chodzi o funkcjonowanie mózgu w ogóle – u poddanych badaniu pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi różnego typu obserwuje się usprawnienie metabolizmu komórek nerwowych, dotlenienie obszarów objętych hipoksją, poprawę pamięci, lepszą koncentrację, lepsze wyniki w testach na inteligencję oraz zmniejszenie dolegliwości depresyjnych.

Opóźnia procesy starzenia się oraz pomaga zachować sprawność i młody wygląd. Wpływa na promienny wygląd skóry, przedłuża żywotność kolagenu, przez co skóra jest bardziej elastyczna i mniej podatna na tworzenie się zmarszczek.

Tlenoterapia jest niezastąpioną formą „kosmetyki od wewnątrz”. Dotleniony organizm jest odporny na infekcje, alergie i niewydolność krążenia.

Pomaga również zrzucić zbędne kilogramy. Jeden zabieg pozwala spalić aż 500 kcal.

Na terapię można umówić się telefonicznie pod numerem: 532 228 869

OXIMED – TLENOTERAPIA HIPERBARYCZNA HBOT

Ul. Jerzego Dudy Gracza 12

40-008 Katowice

[email protected]

Strona internetowa www.oximed.pl

Facebook  https://www.facebook.com/hiperbariaoximed/

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*