Reklama

Utrudnienia na COP 24. Dzisiaj najtrudniej mieli piesi

Redakcja
Dzisiaj wprowadzona została zmiana organizacji ruchu z powodu szczytu klimatycznego. Pierwszego dnia utrudnienia najbardziej mogli odczuć piesi. Wkrótce kierowcy też mogą mieć problem z jazdą.

Zapowiadana zmiana organizacji ruchu w rejonie Spodka i strefy kultury obowiązuje od dzisiaj. Przez kolejnych kilka tygodni piesi będą musieli nadrobić sporo drogi, a kierowcy mogą stać w korkach. Pierwszego dnia utrudnień najgorzej mieli ci pierwsi. Zwłaszcza na odcinku al. Korfantego od ronda do ul. Ordona. Chodnik po stronie Spodka został całkowicie zamknięty. Poza tym od dzisiaj nie można korzystać już z kładki łączącej ul. Uniwersytecką ze strefą kultury. Wszystkie drogi w obrębie strefy zostały już zamknięte. Ulicą Dobrowolskiego dojechać można jedynie do Muzeum Śląskiego. Pozostałe dojazdowe ulice – Ordona, Skrzypka i Nadgórników – również zostały już zablokowane betonowymi barierami.

Policjanci drogówki informowali mieszkańców jak najlepiej obejść albo objechać teren szczytu klimatycznego. Na niektórych ulicach obowiązują zakazy zatrzymywania się. Chodzi o al. Roździeńskiego (jezdnia północna od ul. Dobrowolskiego do ronda), ul. Dobrowolskiego (obie jezdnie), ul. Dudy-Gracza (obie jezdnie od ulicy Pańki do al. Roździeńskiego), ul. Pańki (od wyjazdu z parkingu hotelu Novotel do ul. Dudy-Gracza), Kopalniana (od ul. Markiefki do ul. Ścigały), ul. Ścigały (od ul. Kopalnianej do ul. Nadgórników) oraz ul. Nadgórników (od ul. Ścigały do ul. Dobrowolskiego). W najbliższym czasie utrudnień ma być więcej. Wiadomo już, że 3 grudnia po godz. 16.00 planowane jest czasowe wyłączenie z ruchu alei Korfantego od ronda do ul. Katowickiej w obu kierunkach. W dniach 12 – 14 grudnia również mogą być spore utrudnienia w związku z przyjazdem prezydentów, premierów i ministrów państw biorących udział w COP24.

Wszystkie utrudnienia mają potrwać od niedzieli, 25 listopada do poniedziałku, 17 grudnia. Poniżej mapa z zaznaczonymi ulicami, które będą zamknięte.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*