Reklama

Utrudnienia dla kierowców w weekend majowy

1 i 3 maja kierowcy powinni omijać przede wszystkim pl. Sejmu Śląskiego. Fot. Tomasz Żak/biuro prasowe UMWŚ.

Łukasz Kądziołka
Zarówno 1, jak i 3 maja cześć ulic w centrum Katowic będzie zablokowana. Utrudnienia potrwają tylko kilka godzin. Jednak w tym czasie kierowcy powinni omijać zwłaszcza ulice w rejonie pl. Sejmu Śląskiego.

Najpierw, 1 maja, odbędzie się marsz osób bezdomnych. Jego uczestnicy zbiorą się obok budynku Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego przy ul. Jagiellońskiej 19 i następnie przejdą na Rynek. Trasa marszu będzie biegła ulicami: Jagiellońską, Kochanowskiego i św. Jana. W marszu ma wziąć udział około 200 osób.

Kolejny przemarsz w tej okolicy zaplanowano 3 maja. Wtedy odbędą się uroczyste obchody Święta Konstytucji, o których można przeczytać TUTAJ. Około godziny 12.10 osoby, biorące udział w wydarzeniu, przejdą z placu przed Archikatedrą Chrystusa Króla na pl. Sejmu Śląskiego. Będą szli ulicami: Powstańców i Wita Stwosza przez pl. Miarki i dalej ul. Jagiellońską aż do pomnika Wojciecha Korfantego.

Obydwa przemarsze będzie zabezpieczała policja. Zarówno 1, jak i 3 maja utrudnienia mają potrwać mniej więcej 2 godziny. Możliwe jednak, że funkcjonariusze będą ograniczali ruch samochodów na trasach już wcześniej. 3 maja najlepiej od rana do godzin popołudniowych omijać okolice pl. Sejmu Śląskiego. Ulice Lompy i Ligonia mają być wyłączone z ruchu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*